Dokumentace/Výpočetní funkce/NETWORKDAYS EXCEL2003

  From The Document Foundation Wiki
  This page is a translated version of the page Documentation/Calc Functions/NETWORKDAYS EXCEL2003 and the translation is 100% complete.
  Other languages:


  Název funkce:

  NETWORKDAYS_EXCEL2003

  Kategorie:

  Datum a čas

  Shrnutí:

  Vypočítá konečný počet pracovních dnů mezi dvěma daty. Svátky (nebo ostatní nepracovní dny) lze specifikovat a ty se spolu se standardními víkendovými dny nezapočítávají.

  NETWORKDAYS_EXCEL2003 existuje pouze pro interoperabilitu se staršími dokumenty vytvořenými pomocí starších verzí aplikace Microsoft Excel. Pokud v programu Calc otevřete soubor Excel 2003 (.xls), který obsahuje volání funkce NETWORKDAYS, jsou tato volání převedena na funkci NETWORKDAYS_EXCEL2003. Pokud v programu Calc uložíte dokument ve formátu ODS (Open Document Format pro kancelářské balíky) nebo OOXML (Office Open XML), všechna volání funkce NETWORKDAYS_EXCEL2003 se převedou tak, aby odkazovala na funkci NETWORKDAYS.

  Jelikož je použitelnost této funkce omezená, jsou na této stránce wiki záměrně vynechány podrobnější informace.

  Note pin.svg

  Poznámka:
  Pokud chceme vypočítat celkový počet pracovních dnů mezi dvěma daty, doporučuje se použít pro všechny nové dokumenty a takové, které ve většině případů nevyžadují interoperabilitu se staršími tabulkami Excelu, dvě flexibilnější funkce programu Calc. Tyto funkce jsou NETWORKDAYS (v souladu s ODF 1.2) a NETWORKDAYS.INTL (kompatibilní se stejnojmennou funkcí Excel).

  Syntaxe:

  NETWORKDAYS_EXCEL2003(PočátečníDatum; KoncovéDatum[; Svátky])

  Vrátí:

  -

  Argumenty:

  -

  Další detaily:

  -

  Příklady:

  -

  Související funkce LibreOffice:

  -

  ODF standard:

  -

  Související (nebo podobné) funkce Excelu:

  -