Frequently asked questions - General

From The Document Foundation Wiki
< Faq‎ | General
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Faq/General/101 and the translation is 62% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎čeština • ‎русский • ‎한국어


Jak nainstaluji další slovníky?

Během instalace LibreOffice na systém Windows máte možnost zvolit vlastní instalaci. Tímto způsobem si můžete vybrat různé jazyky menu z velkého seznamu a vybrat různé slovníky, které budou zahrnuty do této instalace. Pokud nevyberete vlastní instalaci, LibreOffice nainstaluje ve výchozím nastavení sadu slovníků.

Po té, co nainstalujete LibreOffice na váš systém, ať je to Windows, macOS nebo Linux, máte možnost přidat více slovníků.

Existuje velké množství .oxt slovníků, tezaurů a dalších doplňků jazykové pomoci pro LibreOffice. Existují dvě místa, kde najdete tyto soubory kontroly pravopisu ve formátu .oxt. Jedno místo je oficiální stránka s rozšířeními pro LibreOffice a druhé místo je na stránce projektu North American Community DVD Project.

Oficiální centrum rozšíření najdete na adrese:

https://extensions.libreoffice.org/extension-center

Jakmile najdete slovník nebo slovníky, které chcete přidat do vaší instalace LibreOffice, můžete tyto soubory .oxt nainstalovat pomocí LibreOffice Extension Manager. Chcete-li se dostat k tomuto Správci rozšíření, klikněte na možnost nabídky Nástroje a poté na možnost Správce rozšíření ve spodní části seznamu možností nabídky. Dále pak kliknete na tlačítko „Přidat“ a složku ve vašem počítači, kam se stáhnul .oxt soubor. Jakmile soubor najdete, kliknete na něj [ať už jde o slovník, šablonu, galerii nebo jiný soubor .oxt] a kliknete na tlačítko "Otevřít". Poté postupujte podle automatických kroků a dokončete instalaci rozšíření .oxt.

Ve Správci rozšíření také máte možnost povolit a zakázat neblokovaný seznam rozšíření. Pokud se rozhodnete přestat používat nainstalovaný slovník, můžete jej vypnout namísto odebrání z instalace LibreOffice. To usnadňuje přepínání mezi různými slovníky stejného jazyka, ale jinou variantou. Existuje několik jazyků, které mají k dispozici více možných slovníků. Existuje 20 španělských slovníků lokalizovaných podle zemí. Poté můžete nainstalovat jednu verzi pro Španělsko, Mexiko, Peru, Panamu a Venezuela a vybrat, kterou verzi španělštiny použít při práci na dokumentu ve španělském jazyce. Jediné, co musíte udělat, je vypnout všechny ostatní španělské slovníky kromě toho, který chcete použít pro tento dokument.