Nejčastěji kladené otázky/Obecné/151

  From The Document Foundation Wiki
  < Faq‎ | General
  This page is a translated version of the page Faq/General/151 and the translation is 100% complete.
  Other languages:


  Jak vypustit znaky?

  Některé znaky, které mohou být obsaženy v buňce uvnitř tabulkového procesoru nebo textového procesoru, používá sama aplikace. Příkladem je dvojitá uvozovka ("), která označuje začátek nebo konec textového argumentu funkce.

  Pro vložení tohoto typu znaků do vzorce je zapotřebí speciální mechanismus, který aplikaci řekne, že tento znak chcete do vzorce opravdu vložit a že jste ho nezadali, protože jste chtěli vzorec ukončit nebo něco podobného. Tyto mechanismy jsou zdokumentovány na této stránce wiki.

  Příkaz LibreOffice Calc, že vzorec má být text

  Pokud chcete vyplnit buňku tabulky textem, který vypadá jako vzorec, lze LibreOffice zabránit ve vyhodnocení tohoto vzorce tím, že před tento vzorec vložíte jednu uvozovku (').

  Zadání jedné uvozovky jako prvního znaku vzorce

  Protože jednoduché uvozovky (') jako první znak buňky mají zvláštní význam, pokud chcete buňku začít jednoduchou uvozovkou, musíte ji zdvojit ('').

  Zahrnutí části textu ("řetězce"), která obsahuje cizí znaky, do vzorce

  Stačí vložit textový řetězec mezi dvě dvojité uvozovky (") a LibreOffice převezme zadané znaky tak, jak jsou, aniž by se je pokoušel interpretovat.

  Zadání dvojité uvozovky uvnitř vzorce

  Protože dvojité uvozovky slouží k tomu, aby LibreOffice sdělil, že část textu má být pouze částí textu a LibreOffice by se neměl pokoušet tento text interpretovat, je zapotřebí samostatný mechanismus, který programu sdělí, že tyto dvojité uvozovky mají být součástí části textu. Pouhé zdvojení dvojité uvozovky by však nebylo dobrým nápadem: Výsledná sekvence znaků ("") se již používá k označení prázdného řetězce.

  Pokud tedy chcete uvnitř vzorce použít dvojité uvozovky, musíte místo nich napsat čtyři dvojité uvozovky za sebou ( """").