Nejčastější dotazy/Writer/155

  From The Document Foundation Wiki
  < Faq‎ | Writer
  This page is a translated version of the page Faq/Writer/155 and the translation is 100% complete.
  Audio-cassette.png

  This page (may) contain content that is old and/or out of date.
  If you have experience in this area, please review this page for accuracy.
  Reason: Dialog boxes are changed and a tab is removed since. The steps are very confusing and insufficient to produce anything useful. The screenshots must change to English.

  Other languages:

  Upozornění na chybu

  Kvůli následující chybě nelze požadovaného efektu nyní dosáhnout.

  Pokud víte, jak napsat a opravit kód, neváhejte nás kontaktovat. Nadace Document Foundation potřebuje vaši pomoc.

  Vše, co následuje, by nefungovalo, pokud by výše uvedená chyba nebyla opravena.

  Jak používat soukromá pole v okně "Vizitky"

  Chcete vytvořit "soukromé" vizitky pomocí nabídky Soubor ▸ Nové ▸ Vizitky. Karta Soukromé se zdá být ideální pro zachycení informací, které by se měly na vizitkách objevit, ale při prvním vytvoření nového dokumentu tam tyto údaje nejsou.

  copie d'écran dialogue cartes de visite
  Cartes de visite


  Program nevytváří vizitky z ničeho. Každá vizitka je založena na automatickém textu. Následující technika vám umožní "navrhnout" vizitky přesně podle vašich představ.

  Automatický text se vybírá na kartě "Vizitky", ale dialogové okno může integrovat údaje (příjmení, jméno atd.), pouze pokud použitý automatický text obsahuje Uživatelská pole, která splňují určitá kritéria.

  copie d’écran dialogue cartes de visite
  Choix de l’AutoTexte

  Jak ukazuje obrázek výše, dialogové okno Soubor ▸ Nový ▸ Vizitky ▸ AutoText - Oddíl zobrazuje pouze výchozí kategorii Vizitky, pracovní (3½ x 2). Podobně nabídka Upravit ▸ AutoText obsahuje pouze stejnou výchozí kategorii.

  Trik spočívá ve vytvoření nových automatických textů, které obsahují "správná" pole. Můžete také vytvořit novou kategorii "Soukromé vizitky", do které je uložíte. Jak tato uživatelská pole pojmenujete, aby je dialogové okno rozpoznalo a okno Vizitky je mohlo použít?

  Odpověď získáte při prohlídce "profesionálního" Automatického textu:

  • v dokumentu Writeru přejděte na Nástroje ▸ Automatický text ▸ Vizitky, Práce;
  • vyberte Elegantní, se jménem a klikněte na Vložit'. Zobrazí se nějaký příklad textu;
  • přejděte na Vložení ▸ Pole ▸ Další pole.... Na kartě Proměnná klikněte na Uživatelská pole a zobrazte seznam polí vytvořených v tomto automatickém textu;
  copie d’écran dialogue Insertion Champs Autres
  Champs utilisateurs “professionnels” disponibles dans l'AutoTexte

  Na tomto obrázku vidíte, že názvy většiny polí začínají BC_COMP_, ale některá (NAME a FIRSTNAME) začínají BC_PRIV_. Je zřejmé, že je třeba vložit uživatelská pole vytvořená podle stejného vzoru, ale nahradit COMP za PRIV. Zadejte je pomocí polí Name (Název) a Value (Hodnota) ve spodní části.

  copie d’écran autotexte avec champs utilisateur
  Champs utilisateurs “privés” à créer dans l’AutoTexte

  Chcete-li odstranit nežádoucí názvy polí společnosti, odstraňte nejprve odpovídající hodnoty v textovém příkladu. Poté vložte nová soukromá pole na požadované místo pomocí tlačítka Vložit'. Na dalším snímku obrazovky je zobrazen upravený text příkladu s požadovanými poli. Poté stačí tento text po vytvoření vybrat a pomocí dialogového okna Upravit automatický text na jeho základě vytvořit automatický text (vložený například do nové kategorie "Soukromé vizitky" viz výše.

  • od této chvíle bude karta Soukromé v průvodci funkční (pokud jste správně zvolili automatický text obsahující tato pole).