Translations:Faq/General/034/3/cs

    From The Document Foundation Wiki

    V každém případě je upozornění na všechny věci písmo dávat pozor, abyste je nepřidali všechny najednou, i když máte štěstí. Kdysi jsem experimentoval s fonty a myslel jsem si, že budu mít štěstí, přidal jsem jich pár stovek a jedno z nich mi nějak pokazilo nastavení Mandrivy na několik dní. Musel jsem je jít smazat jeden po druhém, abych se pokusil najít problémové písmo ... jakmile bylo smazáno, ostatní soubory písem fungovaly dobře. Byl to tak dlouhý proces, který jsem od té doby už nikdy neopakoval.

    - - - - -

    Další způsob, jak získat písma MS Core, závisí na vaší distribuci Linuxu. U Ubuntu přejděte do Správce balíčků Synaptic a vyhledejte „ttf-mscorefonts-installer“. Pokud máte jinou distribuci Linuxu, instalační soubor může mít jiný název.

    Ačkoli "výchozí" pro mnoho systémů jsou písma MS, neexistuje skutečný důvod, proč byste měli používat jejich písma. Existuje řada bezplatných písem, která jsou podobná písmům MS, ale existuje celá řada skvěle vypadajících písem, která jsou zdarma. Existuje spousta bezplatných stránek s písmy. Výše uvedené informace „About.com“ jsou jedním z míst, kde lze najít další názvy mnoha oblíbených písem. Mnoho z těchto jmen je volně ke stažení. Upřímně řečeno, pokud máte jedno písmo, můžete najít 10 až 20 dalších, které jsou z 98 % +/- stejné a mohly by být použity jako jeho náhrada. Existuje však několik dobrých "speciálních" písem, ze kterých si můžete vybrat. Udělejte si proto čas podívat se na stránky s bezplatnými fonty a najděte nějaké, které vypadá dobře pro vaše potřeby. Jeden uživatel kancelářského balíku LibreOffice má ve své sbírce přes 100 000 písem, většina z nich pochází z bezplatných webů s písmy. Existuje tedy spousta písem, ze kterých si můžete vybrat. Některé jsou dobrými náhradami za MS Core Fonts a Adobe Library of Fonts. Hledejte, co bude vyhovovat vašim potřebám. Vyzkoušejte bezplatné verze těchto písem. A bavte se používáním dekorativnějších písem.

    Pamatujte, že se nemusíte spokojit s žádnou sadou písem, ale pokud používáte nepopulární, ujistěte se, že když posíláte dokument ostatním, pošlete jej ve formě, která vloží písmo do samotného dokumentu. . Ostatní tak uvidí váš dokument stejným způsobem, jakým jej vidíte vy. LibreOffice má export do PDF. Pokud to z jakéhokoli důvodu neobsahuje „speciální“ fonty vašeho dokumentu, můžete použít „CUPS-PDF“ v Linuxu a „doPDF“ [zdarma] ve Windows. Oba jsou výchozí s vkládáním písma.