Translations:Faq/General/a11y/Java/16/cs

From The Document Foundation Wiki
Jump to navigation Jump to search

Aktivace pomocných technologií v LibreOffice na operačních systémech Windows Jsou 3 možnosti aktivace

  • Jestliže máte nainstalované LibreOffice 3.5.7, aktivujete pomocné technologie spuštěním LibreOffice - přejděte do Nástroje ▸ Možnosti ▸ Pokročilé/Možnosti jazyka Java a následně také nastavte v Nástroje ▸ Možnosti ▸ Zpřístupnění.
nebo
  • Pokud instalujete verzi 3.6, LibreOffice 3.6.4 nebo novější, je nyní možnost v rámci instalace zaškrtnout volbu Podpora nástrojů pomocných technologií (pro všechny uživatele na systémech Windows). Toto zaškrtávací políčko povolí podporu JRE v LibreOffice a zároveň povolí pomocné technologie. Poznámka: při použití této možnosti instalace musíte před instalací nejprve povolit Java Access Bridge, jak je uvedeno výše. A po dokončení instalace se musíte odhlásit a poté přihlásit k uživatelskému profilu ve Windows, aby byla provedena aktualizace a byly povoleny funkce usnadnění přístupu.
nebo
  • A konečně, pro jakékoliv sestavení LibreOffice, pokud vyžaduje aktivaci pomocných technologií pouze jeden uživatel, může být následující text uložen jako dávkový soubor konfigurace registru --. REG-- a spuštěn každým jednotlivým uživatelem.