Документація/Інформація про команду документації/Створення посібників користувача LibreOffice

    From The Document Foundation Wiki
    This page is a translated version of the page Documentation/DocumentationTeamInfo/ProducingLibreOfficeUserGuides and the translation is 99% complete.
    Outdated translations are marked like this.
    Other languages:
    Посібник для дописувачів документації
    Розділ 2 Створення посібників користувача LibreOffice
    Розділи: Розділ 1 Потім: Передмова Далі: Розділ 3

    Вступ

    Цей документ призначений для всіх, хто працює над посібниками користувача LibreOffice, які створюються для розповсюдження за допомогою LibreOffice у форматах .ODT, .PDF а, можливо і в інших форматах, таких як ePub, wiki або HTML.

    Він передбачає певне знайомство з Writer (текстовим процесором).

    Note pin.svg

    Note:
    Під час роботи над англійською версією посібників користувача, будь ласка, завантажуйте і використовуйте американську англійську версію LibreOffice, а не британську чи будь-яку іншу англійську версію. Це зроблено для покращення узгодженості у посібниках; деякі діалогові вікна мають різні позначки полів у американській та британській версіях

    .

    Як налаштувати LibreOffice для роботи з посібниками користувача

    Під час роботи над посібниками вам може знадобитися змінити деякі налаштування параметрів у LibreOffice. Вам також потрібно буде завантажити та інсталювати деякі файли, і, можливо, ви захочете створити деякі записи автотексту та автоформату таблиць.

    Зміна загальних параметрів

    • За можливості, використовуйте параметри чистої інсталяції LibreOffice за замовчуванням і уникайте налаштування інтерфейсу користувача, якщо ви плануєте робити знімки екрана діалогових вікон, панелей інструментів і меню.
    • Використовуйте локаль en-US, яку ви встановили у вікні Інструменти ▸ Параметри ▸ Налаштування мови ▸ Мова ▸ Інтерфейс користувача. Це увімкне перевірку орфографії та граматики англійської мови США. Перевірте, чи ці інструменти доступні у вашій установці.

    Налаштування для одного загального параметра Інструменти ▸ Параметри ▸ LibreOffice ▸ Загальні ▸ Використовувати діалогові вікна LibreOffice є важливим для узгодженості під час перегляду посібників користувача та захоплення деяких екранів. Оскільки компонування і вигляд типових діалогових вікон "Відкрити" і "Зберегти" залежать від операційної системи користувача, а діалогові вікна LibreOffice однакові незалежно від операційної системи, у наших посібниках на ілюстраціях використано діалогові вікна LibreOffice.

    Змінити параметри подання

    Налаштування одного параметра подання (Розмір і стиль піктограми) є важливим для узгодженості під час захоплення екранів для ілюстрації наших документів.

    Перейдіть до Інструменти ▸ Параметри ▸ LibreOffice ▸ Вигляд і переконайтеся, що вибрано такі параметри:

    • Встановіть «Стиль значка» у верхній частині розділу «Інтерфейс користувача» на «Colibre (SVG)». Використання SVG (масштабованої векторної графіки) забезпечує ідеальне відтворення при зміні розміру значків.
    • Встановіть «Розмір піктограми» на «Малий» для панелі інструментів, блокнота та бічної панелі.

    Якщо ви користуєтеся Ubuntu чи іншим дистрибутивом Linux, і в розкривному списку стилів піктограм не вказано Colibre як один із варіантів, перейдіть до менеджера пакетів дистрибутива та встановіть пакет libreoffice-style-colibre.

    За необхідності ви можете завантажити набір піктограм Colibre SVG з Media:Colibre_svg_icons.zip

    (За потреби) Змініть Додаткові параметри

    Залежно від того, про що ви пишете, вам може знадобитися увімкнути деякі з опцій, які знаходяться в Інструменти ▸ Параметри ▸ LibreOffice ▸ Додатково: Використовувати середовище виконання Java та Увімкнути запис макросів (може бути обмежено). Зазвичай вам НЕ слід вибирати Увімкнути експериментальні можливості (можуть бути нестабільними), оскільки у більшості розділів більшості книг вони не обговорюються, а їх увімкнення може призвести до того, що деякі функції працюватимуть по-іншому та/або деякі діалогові вікна матимуть додаткові поля, що може заплутати нових користувачів.

    (За потреби) Завантажте та встановіть шрифти Liberation.

    Tip.svg

    Tip:
    Якщо ви встановлюєте LibreOffice, завантажений з офіційного сайту, то також встановлюються шрифти Liberation.


    У посібниках користувача LibreOffice використовуються шрифти Liberation. Якщо вони відсутні на вашому комп'ютері, їх потрібно завантажити та встановити. Щоб зробити це простіше, ми розмістили файл з цими шрифтами в розділі "Ресурси" на сайті TDF NextCloud.

    1. Завантажте liberation-fonts-ttf-2.00.1.tar.gz з сервера TDF NextCloud.
    2. Розпакуйте цей файл, який містить папку з файлами .ttf (TrueType Font).
    3. Встановіть файли шрифтів, використовуючи процедури, що відповідають вашій операційній системі. У Windows і macOS це можна зробити, двічі клацнувши на назві шрифту, а потім натиснувши кнопку Встановити шрифт у вікні, що відкриється. Якщо ви знаєте, де зберігаються шрифти у вашій системі, ви також можете скопіювати файли шрифтів у відповідну папку; у Linux копіювання файлів шрифтів у відповідну папку є стандартним способом їх встановлення.

    Коли ви наступного разу відкриєте LibreOffice, шрифти будуть доступні для використання.

    Завантажте та встановіть шаблон розділу

    Дивіться. Chapter 5, Використання шаблону розділу LibreOffice, для отримання інструкцій про те, як завантажити, встановити та створити новий розділ з шаблону розділу.

    Домовленості щодо іменування посібників користувача LibreOffice

    Використання книжкових ініціалів в іменах файлів:

    GS = Початок роботи
    BG = Базовий посібник
    CG = Посібник з розрахунку
    DG = Керівництво малюванням
    IG = Impress Guide
    MG = Математичний путівник
    WG = Writer Guide
    LOOLG = LibreOffice Online

    Домовленість про назви для проектів розділів

    Назви файлів мають наступний вигляд: AANxBB-Name_Author_Date, де AA=ініціали книги, N=Версія LibreOffice, x= наступна цифра у версії, BB=номер розділу, Name=назва розділу, Author=ініціали автора/редактора/рецензента, Date=дата рецензії: будь ласка, використовуйте ДДМммРРР, НЕ всі цифри).

    У назві розділу кожне слово починається з великої літери, а пробіли між словами не ставляться.

    Наприклад, третій розділ Посібника для авторів LO 6.4 "Робота з текстом", оновлений Джин Голліс Вебер 24 квітня 2020 року, має таку назву файлу: WG6403-WorkingWithText_JHW_24Apr2020.odt

    Домовленість про назви для розглянутих розділів

    Якщо ви рецензуєте чернетку розділу, додайте свої ініціали і змініть дату на день, коли ви повернете переглянутий файл. Наприклад, Ден Льюїс переглядає третій розділ Посібника автора LO 6.4 15 травня 2020 року. Ден зберігає переглянутий файл з назвою WG6403-WorkingWithText_JHW_DL_15May2020.odt

    Домовленість про назви для опублікованих розділів

    Видаліть ініціали та дати рецензентів з назви файлу; в іншому все так само, як і для чернеток розділів.

    Наприклад, третій розділ Посібника автора LO 6.4 "Робота з текстом" має таку назву: WG6403-WorkingWithText.odt.

    Домовленість про назви для опублікованих книг

    Назви файлів мають наступний вигляд: AANx-Name.odt, де AA=ініціали книги, N=Версія LibreOffice, x= наступна цифра у версії, і Name=назва книги (може бути скорочена).

    У назві книги кожне слово починається з великої літери, а між словами немає пробілів.

    Наприклад, ім'я файлу "Початок роботи [з LibreOffice 6.4]" буде GS64-GettingStarted.odt.

    Відстежуйте прогрес за допомогою електронних таблиць статусів

    У кожній книзі є таблиця статусів, про яку йдеться в розділі 3.

    Коли ви працюєте над главою, будь ласка, поставте свої ініціали і дату в колонці "Перевірка" відповідної таблиці в електронній таблиці "Статус книги".

    Коли ви повертаєте файл до TDFС NextCloud, будь ласка, видаліть свої ініціали та дату з колонки "Перевірка" і додайте свої ініціали та дату у відповідну колонку (переглянуто, відредаговано).

    Як створити новий розділ за шаблоном

    Дивіться Chapter 5, Використання шаблону розділу LibreOffice для отримання інструкцій.

    Як створювати зображення для посібників користувача LibreOffice

    Зображеннями можуть бути скріншоти, фотографії або графічні матеріали (наприклад, діаграми), створені в Draw або іншій програмі.

    У цьому розділі описано, як створювати зображення, які показують те, що потрібно знати читачеві, легко читаються на екрані та друкуються у відтінках сірого.

    Знімки екрану

    Члени команди документації використовують різні операційні системи і теми робочого столу (колірні схеми), але ми хочемо, щоб зображення в наших посібниках користувача виглядали досить узгоджено. Ось кілька порад, як досягти узгодженості.

    • Бажано використовувати нейтральну (переважно сіру або подібну) тему з високим рівнем контрастності. Основними кольорами можуть бути зелений, синій, помаранчевий, темно-сірий або коричневий. Зелений - це колір LibreOffice, тому це хороший вибір.
    • Використовуйте набір піктограм ColibreІнструменти ▸ Параметри ▸ LibreOffice ▸ Перегляд), а не автоматично (які можуть змінюватися залежно від вашої операційної системи). На тій самій сторінці встановіть для параметра Розмір значення піктограми Малий.
    • Захоплюйте лише потрібне діалогове вікно або іншу область, або обрізайте зображення після захоплення. Якщо ви використовуєте вказівник миші, переконайтеся, що він вказує на відповідний елемент, а не на довільне місце.

    {tip | LibreOffice має чудові внутрішні можливості для створення чудових знімків екрана діалогових вікон. Докладнішу інформацію наведено на сторінці Створення знімків екрана вручну.

    • Уважно прочитайте текст, щоб переконатися, що ви налаштували всі дані, які повинні бути показані, і позначили всі виділення (наприклад, прапорці або перемикачі), які обговорюються. Якщо зображення має показувати діалогове вікно перед тим, як ви внесете зміни, переконайтеся, що воно не показує результати.
    • Нам рідко потрібно знімати повне вікно LibreOffice, за винятком вступних розділів, де частини вікна позначено і описано. Якщо вам потрібне повне вікно, зменшіть його розмір настільки, наскільки це можливо (зберігаючи основну інформацію), а потім зробіть знімок.

    Обрізання

    Деякі знімки екрана можна використовувати без подальшої модифікації. Однак багато з них краще обрізати (відрізати частини оригінального зображення). Є дві причини для обрізання: вмістити зображення на сторінці, щоб відповідні частини залишалися читабельними, а також зменшити марно витрачений простір і зосередити увагу читача на певній частині екрана.

    Деякі програми для створення скріншотів мають функцію вибору області, яку потрібно захопити. Ви також можете обрізати зображення у графічному пакеті. Не обрізайте їх у самому LibreOffice, оскільки це обрізання не зберігається при експорті файлу до MediaWiki, HTML і, можливо, інших форматів (PDF зберігає обрізання).

    Ось кілька порад щодо вибору того, що обрізати:

    • Зосередьте увагу читачів на частині, що обговорюється, особливо якщо діалогове вікно вже було показано повністю, а текст стосується лише однієї його частини.
    • Видаліть порожній простір у діалогах, які мають стандартний розмір, але використовують лише невелику частину області для даних або вибору. У більшості випадків відсікання нижньої частини (зі стандартними кнопками "ОК", "Відмінити" та "Далі") не зменшує сприйняття тексту читачами, особливо якщо діалогове вікно вже було показано повністю.
    • Зробіть так, щоб широкий діалог (наприклад, Інструменти ▸ Опції) вмістився на сторінці, обрізавши частину, яка не є важливою для обговорення, наприклад, дерево навігації ліворуч. У деяких випадках (наприклад, у діалоговому вікні для налаштування змісту) необов'язковий розділ Попередній перегляд можна не відображати.

    Анотація (маркування)

    Не використовуйте інструменти малювання Writer для підпису зображень. Замість цього використовуйте Draw або графічний пакет, щоб підписувати знімки екрана, згрупуйте та збережіть результат як одне зображення, щоб підписи були частиною зображення. Крім того, збережіть оригінал як редагований файл, наприклад, .ODG, і завантажте його на веб-сайт TDF NextCloud разом із файлом розділу .ODT. При експорті у формат зображення надавайте перевагу формату PNG і встановіть максимальну якість.

    Щоб допомогти перекладачам, позначайте зображення без тексту (наприклад, панелі інструментів) цифрами, а не словами, і додавайте пояснення до підписів до малюнків. Знімки екрана з текстом (наприклад, діалогові вікна) перекладачі все одно мають перехоплювати, тому ви можете позначити їх текстом.

    При створенні маркування:

    • Використовуйте товщину лінії, розмір і товщину шрифту, які будуть сумісні з навколишнім текстом, коли зображення досягне остаточного розміру в документі (зображення можуть бути зменшені в документі)
    • Використовуйте біле тло для області навколо зображення, якщо написи знаходяться за межами зображення. Ви можете використовувати світлий колір для тла міток, розміщених усередині зображення (щоб зробити їх помітними), але вибирайте колір, який у чорно-білому варіанті буде виглядати як блідо-сірий.
    • Переконайтеся, що всі цифри або слова в маркуванні вирівняні.
    • Підписуючи діалогові вікна, часто краще розміщувати підписи над або під зображенням, а не збоку від нього, щоб допомогти розмістити зображення на сторінці Writer. З невеликими зображеннями мітки поруч із зображенням можуть працювати так само добре або навіть краще; це питання судження.

    Блок-схеми та інші діаграми

    Не використовуйте інструменти малювання Writer для створення блок-схем та інших діаграм для використання в опублікованих документах. Замість цього використовуйте Draw або іншу програму на ваш вибір, а потім експортуйте діаграму у формат PNG, перш ніж включати її в документ Writer. Крім того, збережіть оригінал як редагований файл, наприклад, .ODG, і завантажте його на веб-сайт TDF NextCloud разом із файлом розділу .ODT

    Якщо діаграми містять текст, використовуйте товщину лінії, розмір і товщину шрифту, які будуть сумісні з навколишнім текстом, коли зображення з'явиться в документі.

    Якщо діаграма потребує кольору для покращення її корисності, обирайте кольори, які забезпечують хороший контраст при друкуванні в чорно-білому режимі (відтінки сірого). Подумайте про використання штрихування. Переконайтеся, що будь-який текст добре контрастує з фоном, коли він надрукований у відтінках сірого.

    Як експортувати креслення/малюнок як зображення

    На сторінці LibreOffice Draw, яка містить малюнок:

    1. Виберіть весь вміст для експорту. Ви можете виділити за допомогою миші Ctrl + A, щоб виділити всі елементи на сторінці.
    2. Згрупуйте всі елементи Форма ▸ Група ▸ Група або Ctrl + ⇧ Shift + G.
    3. Експортуйте зображення за допомогою Файл ▸ Експорт, виберіть назву для файлу і виберіть PNG як тип файлу. Натисніть Зберегти.
    4. Відкриється діалогове вікно Експорт до PNG (PNG - це формат растрової графіки, який підтримує стиснення даних без втрат).
    5. Залиште запропонований розмір у пікселях і роздільну здатність 96 пікселів/дюйм. Всі інші налаштування залиште за замовчуванням. Натисніть OK.
    GraphicExportDialog PNG.png

    Як вставляти зображення в ODT файли

    Перевірено Olivier

    Щоб запобігти переміщенню зображень під час редагування (особливо коли ви додаєте або видаляєте текст), будь ласка, дотримуйтесь наведеної нижче процедури.

    Note pin.svg

    Note:
    Ці інструкції стосуються переважно знімків екрана та інших зображень, достатньо великих для розміщення між абзацами тексту

    .

    1. Увімкніть позначки абзаців (допоможе вам побачити, що відбувається, Перегляд ▸ Позначки форматування).
    2. Натисніть ↵ Enter у кінці абзацу, щоб створити новий порожній абзац.
    3. Змініть стиль нового абзацу на Малюнок. Тепер маркер абзацу має бути вирівняно по центру сторінки.
    4. Виберіть Вставити ▸ Зображення або, щоб вставити зображення за допомогою копіювання та вставки.
    5. Клацніть правою кнопкою миші на зображенні і виберіть Якір ▸ Як символ.
    6. Відрегулюйте розмір зображення. Підказка: Виберіть одну з кутових ручок і перетягніть до потрібного розміру. При зміні розміру буде збережено пропорції зображення.
    7. Вибравши зображення, клацніть правою кнопкою миші і виберіть Підпис. Виберіть Малюнок як категорію (якщо у цьому полі відображається щось інше) і введіть підпис. Якщо Малюнок не є одним із варіантів, введіть слово Малюнок у полі Категорія, щоб створити цю категорію.
    8. Під час додавання підпису LibreOffice автоматично додає рамку, яка містить зображення і абзац з підписом. Цю рамку потрібно дещо змінити.
      1. Виділіть рамку, клацніть на ній правою кнопкою миші і виберіть Якір ▸ Як символ.
      2. Видаліть усі зайві розриви рядків, які можуть з'явитися між зображенням і підписом.
      3. Клацніть будь-де поза рамкою, щоб скасувати її виділення, а потім клацніть у рядку підпису і змініть стиль абзацу на Підпис.
    Insertimage.png
    Note pin.svg

    Note:
    Ми не дотримуємося практики, згідно з якою кожне зображення і таблиця повинні мати нумерований підпис і перехресні посилання в тексті. Наприклад, якщо зображення безпосередньо слідує за абзацом, в якому він обговорюється, і очевидно, про яке саме зображення йдеться, а також якщо на зображення не буде перехресних посилань з іншого місця в документі, підпис і перехресне посилання не є обов'язковими. У цьому випадку прив'яжіть зображення до абзацу "Зображення" Як символ

    .

    Як підсвічувати синтаксис коду

    Для узгодженого представлення кольору коду, будь ласка, дотримуйтеся наведеної нижче процедури, щоб додати колір до існуючого стилю.

    1. Встановіть Форматувальник коду Colorizer.
    2. Налаштуйте за допомогою:
      • Інструменти ▸ Макроси ▸ Виконати макрос
      • Бібліотека Мої макроси ▸ MacroFormatterADP ▸ CfgFmtCode Назва макросу RunCfgFmtDialog
      • Встановити шрифт коду, Назва шрифту Liberation Mono
      • Встановити стиль абзацу коду, Назва стилю абзацу тексту Code
      • Всі інші налаштування ігноруються
      • Натисніть ОК.
    3. Макрос доступний за допомогою Інструменти ▸ Додатки ▸ МакроформатADP ▸ 'мова ▸ параметр. Запустити:
      • HighlightSel мова для виділеного тексту у будь-якому стилі абзацу, або
      • Головна мова для будь-якого тексту в абзаці, якщо встановлено стиль абзацу Код Стиль абзацу

    Щоб відформатувати численні ділянки коду, перейдіть за посиланням https://books.libreoffice.org/en/GS73/GS7314-CustomizingLO.html#toc15 і призначте макрос комбінації клавіш, наприклад Ctrl + ⇧ Shift + S.

    Як створювати перехресні посилання в документі

    Не вводьте перехресні посилання на інші частини документа, оскільки ці посилання можуть легко застаріти, якщо ви переформулюєте заголовок, додасте або видалите рисунки або реорганізуєте теми. Замість цього використовуйте автоматичні перехресні посилання Writer; коли ви оновлюєте поля, всі посилання автоматично оновлюються, показуючи поточну редакцію або номери сторінок.

    На вкладці Перехресні посилання діалогового вікна "Поля" перелічено деякі елементи, як-от заголовки, нумеровані абзаци та закладки. Якщо в документі визначено підписи до зображень, підписи до таблиць, користувацькі змінні числового діапазону та деякі інші елементи, вони також з'являться у списку "Тип". Ви можете залишити це діалогове вікно відкритим, коли вставляєте багато перехресних посилань.

    Щоб вставити перехресне посилання на заголовок, зображення або інший елемент, відображений на вкладці Перехресні посилання:

    1. У документі помістіть курсор у те місце, де має з'явитися перехресне посилання.
    2. Якщо ви створюєте перехресне посилання на зображення або таблицю, введіть слово Зображення або Таблиця, а потім пробіл.
    3. Виберіть Вставити ▸ Перехресне посилання. На вкладці Перехресні посилання у списку Тип виберіть тип елемента, на який ви посилаєтеся (наприклад, Заголовок або Зображення).
    4. Клацніть потрібний елемент у списку Вибір, який показує як автоматично створені записи (наприклад, заголовки), так і визначені користувачем посилання (наприклад, закладки).
    5. У списку Вставити посилання на виберіть потрібний тип посилання. Варіанти залежать від типу елемента, на який робиться посилання.
      • Для заголовків зазвичай вибирають Посилання (щоб вставити повний текст заголовка) або Сторінка (щоб вставити номер сторінки, на якій знаходиться заголовок).
      • Для зображень виберіть Нумерація (щоб вставити номер зображення) або Сторінка (щоб вставити номер сторінки, на якій розміщено зображення). Ми не використовуємо Категорію та номер, оскільки це створює проблеми для програми перекладу.
    6. Натисніть кнопку Вставити.

    Іноді вам може знадобитися вставити перехресне посилання на щось, що не відображається автоматично на сторінці перехресних посилань. Перш ніж це зробити, ви маєте підготувати об'єкт, на який буде зроблено посилання. Зазвичай ми використовуємо для цього закладки.

    1. Виділіть текст, на який ви хочете зробити закладку. Натисніть кнопку Вставити ▸ Закладку.
    2. У діалоговому вікні "Закладка" у більшому полі буде показано всі раніше створені закладки. Введіть назву цієї закладки у верхньому полі. Натисніть кнопку Гаразд.

    Тепер ви можете робити перехресні посилання на закладку, як описано вище.

    Як зробити перехресне посилання на інший документ

    Writer надає методи автоматичного створення перехресних посилань на інші документи (зазвичай на розділи в одній або різних книгах), але зараз ми ними не користуємося. Замість цього дотримуйтесь наведених нижче інструкцій.

    • Посилаючись на главу в тій самій книзі, використовуйте номер глави, назву глави.
    • При посиланні на главу в іншій книзі, використовуйте Номер Глави, Назва глави, в Посібнику [Компонент]. Тут назву книги виділено курсивом.

    В обох випадках краще уникати посилань на розділ у розділі, на який є посилання, оскільки назви розділів можуть змінюватися. Іноді номери або назви розділів змінюються; в такому випадку авторам і рецензентам доводиться вручну змінювати посилання в інших документах.

    Як індексувати розділ посібника користувача

    Ця тема знаходиться на власній сторінці власна сторінка.

    Як оновити або переглянути розділ

    Оновлення розділу означає приведення його у відповідність з версією програмного забезпечення, для якої він був написаний раніше, до версії, про яку ви пишете.

    Рецензування розділу означає, що ви перевіряєте роботу людини, яка його оновила, щоб переконатися, що вона нічого не пропустила.

    В обох випадках:

    1. Завантажте главу з веб-сайту TDF NextCloud. (Детальніше див. розділ 3).
      • Для оновлення зазвичай використовується папка "Опубліковані" для попереднього видання книги.
      • Для рецензування зазвичай використовується папка "Чернетки" для поточного видання книги.
    2. Якщо ваш браузер пропонує вам відкрити або зберегти файл, виберіть Зберегти файл.
    3. У LibreOffice увімкніть запис змін (Редагувати ▸ Відстежувати зміни ▸ Записувати).
    4. Щоб залишити коментар, скористайтеся Вставити ▸ Коментар. Крім того, скористайтеся Інструменти ▸ Параметри ▸ LibreOffice ▸ Дані користувача, щоб додати своє ім'я до коментаря.
    5. Додайте своє ім'я до розділу Дописувачі на сторінці авторських прав розділу.
    6. Змініть назву файлу, включивши до неї ваші ініціали та дату, коли ви повернете файл; див. #Угода про назви для рецензованих розділів.
    7. Після цього завантажте рецензований файл до папки "Відгуки" відповідної книги.

    На що звернути увагу в оновленні або огляді

    Розділи слід ретельно звіряти з останньою випущеною версією LibreOffice (або з наступною версією, якщо ви пишете або оновлюєте їх під час підготовки до нового випуску). Будь ласка, не просто покращуйте формулювання або граматику; це важливо, але добре сформульовані неправильні інструкції гірші за погано сформульовану правильну інформацію.

    При оновленні також перевіряйте примітки до випуску для кожного випуску між тим, для якого глава була написана раніше, і тим, про який ви пишете. Це також може бути корисним під час рецензування.

    1. Переконайтеся, що до розділу застосовано правильний шаблон; іноді ми змінюємо шаблони між випусками (наприклад, між LibreOffice 4.x і 5.x).
    2. Прочитайте інструкції у розділі. Дотримуйтесь інструкцій точно так, як вони написані, щоб ви могли побачити, чи є якісь відмінності між інструкціями і програмою, або якщо якісь важливі кроки пропущено чи незрозуміло описано.
    3. Уважно дивіться на знімки екрана. Якщо щось відрізняється, занотуйте це. Якщо ви можете зробити нові скріншоти, то можете замінити застарілі на нові. Якщо ви не можете зробити нові скріншоти, то залиште у файлі коментар, що Малюнок x потрібно замінити. Зауважте, що між діалогами у Windows, Linux та macOS можуть існувати незначні відмінності у зовнішньому вигляді.
    4. Переконайтеся, що текст та ілюстрації (наприклад, скріншоти) узгоджуються між собою. Наприклад, іноді назва опції змінюється в програмі (і, відповідно, на новому скріншоті), але автор не змінює назву в тексті.
    5. Будь ласка, також пропонуйте інші теми, які слід включити до розділу, або кращі способи пояснення речей, або будь-які інші покращення, які ви можете придумати. Це може включати додавання тем або прикладів (або створення окремих підручників чи посібників і посилання на них з посібника користувача), перегляд тем, щоб зробити їх більш корисними, або реорганізацію розділів (або переміщення тем всередині розділу, або, в деяких випадках, перенесення матеріалу з одного розділу в інший).
    6. Пам'ятайте, що в деяких випадках тема може бути висвітлена в іншій главі; в такому випадку перехресні посилання можуть бути корисними, або в деяких випадках дублювання певної інформації може бути найкращим рішенням.
    7. Перевірте правильність стилів абзаців і символів (див. Розділ 5, Використання шаблону глави). Перевірте правопис.

    Як опублікувати розділ

    Коли ви вирішили, що глава готова до публікації, зробіть наступне:

    1. Зробіть останній прохід, щоб перевірити розриви сторінок і внести всі необхідні зміни. (Використовуйте атрибут keep-with-next (тримати поряд), а не розриви сторінок вручну, та/або змініть послідовність тексту і рисунків).
    2. Переконайтеся, що перший елемент у першому пронумерованому списку глави явно починається з 1 (це потрібно для того, щоб переконатися, що глава працює належним чином, коли її буде включено до скомпільованої книги). Для цього клацніть правою кнопкою миші на першому пункті списку і виберіть Маркери і нумерація > Перезапустити нумерацію.
    3. Оновіть зміст. Переконайтеся, що в кінці розділу немає (алфавітного) покажчика.
    4. На сторінці авторських прав:
      • Переконайтеся, що дата і версія програмного забезпечення є правильними.
      • Переконайтеся, що вказано правильну адресу електронної пошти для зворотного зв'язку та правильну URL-адресу для документації (у нижньому колонтитулі).
      • Переконайтеся, що список дописувачів є коректним, і що всі порожні рядки вилучено з таблиці.
    5. Збережіть ODT-файл з правильним ім'ям, використовуючи угоду про імена для опублікованих розділів (див. нижче).
    6. Експортуйте файл до PDF, використовуючи ці налаштування:
      • На вкладці Загальні виберіть Стиснення JPEG та Експортувати закладки.
      • На вкладці Початковий вигляд виберіть Тільки сторінка, Збільшення за замовчуванням і Макет сторінки за замовчуванням.
      • На вкладці Інтерфейс користувача виберіть Відображати назву документа (у розділі Параметри вікна) і Усі рівні закладок. Решту параметрів залиште не позначеними.
      • На вкладці Посилання у розділі Міждокументні посилання виберіть Режим за замовчуванням і залиште решту параметрів не позначеними.
      • На вкладці Безпека переконайтеся, що не встановлено жодних паролів.
    7. Завантажте файл ODT до папки "Опубліковані" для відповідної книги на TDF NextCloud. (Див. деталі у Розділі 3, Використання веб-сайту команди документування).
    8. Повідомте список документації про те, що ви опублікували розділ.

    Як зібрати книгу

    Посібники користувача складаються з набору файлів окремих розділів, а також файлу книги, який містить обкладинку, сторінку авторських прав, сторінку змісту, титульну сторінку передмови та сторінку покажчика. Він також містить зображення передньої та задньої обкладинки. Всі ці компоненти знаходяться в папці "Опубліковано" для книги.

    Ми не використовуємо основні документи для збирання книг.

    Щоб зібрати повну версію книги, виконайте такі дії:

    1. Завантажте ODT-файли книги та всіх її розділів з папки "Опубліковані" книги.
    2. Відкрийте файл книги і перейдіть на титульну сторінку передмови.
    3. Відкрийте файл передмови до книги і скопіюйте вміст з першого розділу (зазвичай "Для кого ця книга?") в кінець файлу. Вставте його у файл книги в кінці титульної сторінки передмови.
    4. Перевірте, чи змінюється стиль сторінки з "Перша сторінка" (на титульній сторінці передмови) на "За замовчуванням" для інших сторінок передмови. Виправте, якщо потрібно.
    5. Закрийте файл передмови і відкрийте файл розділу 1.
    6. У файлі книги перейдіть до кінця передмови і скопіюйте титульну сторінку з розділу 1, а потім скопіюйте вміст розділу 1 з першого розділу 1 (зазвичай Вступ) в кінець файлу.
    7. Повторіть кроки 4-6 для кожної з інших глав книги, вставляючи кожну в кінець попередньої глави.
    8. Відновіть зміст і покажчик, клацнувши правою кнопкою миші на кожному з них і вибравши Оновити покажчик зі спливного меню.
    9. На сторінці авторських прав:
      • Змініть дату публікації на поточну дату.
      • Переконайтеся, що в розділі "Дописувачі" вказано імена всіх авторів з усіх розділів книги.
      • Перевірте правильність інформації про версію LibreOffice.
    10. Перевірте правильність інформації у Файл ▸ Властивості, особливо на сторінці опису.
    11. Перевірте, чи колонтитули показують правильну інформацію: назву книги на лівих (парних) сторінках і назву розділу на правих (непарних) сторінках. Виправте, якщо необхідно.
    12. Перевірте, чи перший пункт у першому пронумерованому списку в кожному розділі має номер 1, як це має бути. Виправте, якщо потрібно: клацніть правою кнопкою миші на першому пункті списку і виберіть Маркери та нумерація > Перезапустити нумерацію.
    13. Перегляньте складений покажчик. Якщо якісь записи потрібно змінити, внесіть зміни до розділів, а не до самого покажчика. Дивіться також "Складання та редагування покажчика для книги" та "Поради щодо індексування розділів" у Індексування посібників користувача LibreOffice.
    14. В кінці файлу встановіть курсор на порожню сторінку в кінці і вставте зображення задньої обкладинки. Прив'яжіть зображення до сторінки, розтягніть його так, щоб воно зайняло всю сторінку, і змініть тип обтікання на "Обтікання наскрізь".
    15. Виберіть Файл ▸ Експортувати як PDF. Виберіть такі параметри:
      • На вкладці "Загальні" виберіть Стиснення JPEG та Експортувати закладки.
      • На вкладці Початковий вигляд виберіть Тільки сторінка, Збільшення за замовчуванням та Макет сторінки за замовчуванням.
      • На вкладці Інтерфейс користувача виберіть Відображати назву документа (у розділі Параметри вікна) та Усі рівні закладок. Решту параметрів залиште невиділеними.
      • На вкладці Посилання виберіть Режим за замовчуванням у розділі Міждокументні посилання і залиште решту параметрів невиділеними.
      • На вкладці Безпека переконайтеся, що не встановлено жодного пароля..
    16. Назвіть PDF-файл відповідно до інструкцій у #Угода про назви для опублікованих книг.

    Як опублікувати книгу

    1. Увійдіть до PDF NextCloud та завантажте ODT та PDF файли до папки "Публікація" книги.
    2. Якщо під час створення книги були змінені файли розділів, завантажте змінені ODT-файли до папки "Публікація" книги, замінивши ними попередні версії.
    3. Увійдіть до вікі LibreOffice і додайте файли ODT і PDF для книги та її розділів на сторінку Публікації.
    4. Повідомте список документації про те, що ви опублікували книгу.