Často kladené otázky - Calc

From The Document Foundation Wiki
< Faq‎ | Calc
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Faq/Calc/033 and the translation is 100% complete.
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎dansk • ‎français • ‎italiano • ‎čeština • ‎русский


Jak používat automatický filtr

Automatický filtr se používá k zobrazení pouze těch řádků, které odpovídají kritériu vyhledávání.

Předpokládejme, že ve sloupci A máte seznam francouzských měst a ve sloupci B poštovní číslo departementu, pod který dané město spadá.

Města Oddělení
Bordeaux 33
Antony 92
Créteil 94
Paříž 75
Briançon 05
Talence 33
Massy 91
Pessac 33

Použití automatického filtru:

  1. Ve výchozím nastavení použije LibreOffice automatický filtr na celý rozsah sousedící s aktuální buňkou. Pokud to není žádoucí, musíte vybrat rozsah, na který chcete automatický filtr použít.
  2. Přejděte na Data ▸ Automatický filtr.
  3. V polích prvního řádku vybrané oblasti se objeví tlačítka umožňující přístup do rozbalovacího seznamu.
    • Kliknutím na ně zobrazíte seznam unikátních hodnot ve sloupci s přidruženými zaškrtávacími políčky, pomocí nichž můžete zvolit data k filtrování.
    • Dialogové okno obsahuje také dvě tlačítka Zobrazit pouze aktuální prvek a Skrýt pouze aktuální prvek. V našem případě v rozbalovacím seznamu ve sloupci B1 vyberte hodnotu 33, klikněte na Zobrazit pouze aktuální prvek a poté na OK, čímž zobrazíte města v departementu Gironde.
copie d'écran
Vyberte 33, klikněte na Zobrazit pouze aktuální prvek
Zobrazí se pouze řádky s hodnotou 33 ve sloupci B.


Opětovné zobrazení všech dat: V rozbalovacím seznamu v B1 zatrhněte pole Vše a klikněte na OK. Všechny řádky se znovu zobrazí, ale rozbalovací seznamy tam zůstanou.


Deaktivace automatického filtru: Přejděte na Data ▸ Automatický filtr. Rozbalovací seznamy zmizí a tabulka se vrátí do normálního vzhledu.


Správa několika automatických filtrů: V dřívějších verzích LibreOffice bylo k aktivaci automatického filtru na více než jednom listu nutné předem definovat oblast dat (menu Data ▸ Definovat oblast pro každý automatický filtr. Rozšíření AutOooFiltre to provádí automaticky. Toto omezení už existuje jedině v případě, že chcete mít několik automatických filtrů na stejném listu.