AutoFormat templates in Calc

From The Document Foundation Wiki
Jump to: navigation, search
This page contains changes which are not marked for translation.

Template:Přejmenovat

Other languages:
čeština • ‎Deutsch • ‎English • ‎한국어


Foreword

Tento popis odkazuje na verzi LibreOffice 5.3. Video "AutoFormat_Templates v LibreOffice Calc" odkazy na tuto stránku, která obsahuje další informace a podrobnosti.

Odkaz na video

Odkaz na video : Automatický formát Vorlagen v Calc [v DE němčině]

[Soubor:201905_ENLOHB_Dialog_box_AutoFormat.png|palec| Dialogové okno: Automatický formát]]

Použití šablon automatického formátování

Tabulky by měli často vypadat reprezentaticnější.

Dělat to ručně pokaždé, zvláště když potřebujete vytvářet tabulky často, je velmi časově náročné. Pro zjednodušení této práce můžeme použít funkci "Šablony automatického formátování ..." automaticky aplikujete požadované formáty na tabulku nebo na vybranou oblast buněk.

Otevřeme Calc. Vybíráme alespoň 4 x 4 buňky nebo větší, tak velké, jak by měla být tabulka později, včetně požadovaných záhlaví sloupců a řádků a součtů, které mají být automaticky formátovány.
Pak vybereme Formát ▸ Šablony automatického formátování ....

V dialogovém okně "Automatický formát" můžeme zvolit, které formátování – ("Čísla", "Písmo", "Orientace", "Osnova", "Vzor" a / nebo "Automaticky upravit šířku / výšku") - chcete-li automaticky formátovat. Vybereme požadovaný "Formát" a klikneme na OK.

Předefinování šablony automatického formátování

Pokud se nám nelíbí žádný z daných formátů, můžeme také vytvořit formát sami. Chcete-li to provést, naformátujeme oblast na listu alespoň 4 x 4 buňky nebo větší, tak velkou, jak by měla být tabulka později, včetně nadpisů řádků a sloupců a zobrazení součtů.

Nyní definujeme všechny podrobnosti pro naši šablonu. To má vliv na písmo a velikost, orientaci, ohraničení a barvy.

Po dokončení tabulky označíme celý prostor tabulky a vybereme Formát ▸ Šablony automatického formátování .... V dialogovém okně "Automatický formát" klikneme na Přidat. V úvodním dialogovém okně "Přidat automatický formát" udělíme název, například "Format_01", pro náš nový formát a klikněte na OK.

Nově vytvořený formát "Format_01" se nyní zobrazí v dialogovém okně "Automatický formát" s názvem vlevo. Zavřeme dialogové okno s OK.

Nyní můžeme použít nový formát "Format_01".

Poznámka.

Pokud se změna barvy obsahu buňky nezobrazí, vyberte Zobrazit ▸ Zvýraznit hodnoty z řádku nabídek nebo stiskněte Ctrl+F8. Tato funkce ovlivňuje pouze buňky s číselnými daty.

Kategorie:Dokumentace Kategorie:Video