Документація/Команда документації/Вступ до команди документації
TDF LibreOffice Document Liberation Project Community Blogs Weblate Nextcloud Redmine Ask LibreOffice Donate
Розділ 1 Приєднання до команди розробників документації
Розділи: Передмова | Потім: Передмова | Далі: Розділ 2 |
Хто ми і що ми робимо
Команда документації LibreOffice - це група волонтерів, які прагнуть створювати високоякісні посібники українською та англійською мовами для користувачів LibreOffice.
Ви можете стати частиною команди документаторів, долучившись до одного чи кількох наших проектів. Незалежно від рівня вашого досвіду, ви можете зробити цінний внесок.
Ось кілька способів, як ви можете допомогти: написання, рецензування, редагування, дослідження, підтримка, ілюстрації. Дивіться #Як ви можете допомогти нижче.
Приклади поточних проектів:
- Посібники користувача
- Поширені запитання
- Довідка
- Навчальні посібники та інструкції
Ми також працюємо з перекладачами, багато з яких використовують англійську версію путівників як відправну точку. У деяких випадках ми починаємо з перекладів з інших мов і редагуємо їх для публікації англійською.
Де ми працюємо (буде оновлено)
Де група працює над посібниками користувача:
- Хмара Document Foundation, https://nextcloud.documentfoundation.org (потрібен вхід). Тут зберігаються робочі файли в міру їх написання, доопрацювання, перегляду та редагування. Щоб отримати логін, будь ласка, дотримуйтесь інструкцій на цій сторінці.
- Ця Вікі, Документація/Розробка.
Де група публікує свої роботи:
- Веб-сайт документації LibreOffice https://documentation.libreoffice.org
- Ця Вікі, Документація. Тут ми розміщуємо копії опублікованих документів для зручного завантаження користувачами.
Як ми спілкуємося:
Як ви можете допомогти
Ось кілька способів, як ви можете допомогти.
Написання
Якщо ви вмієте організовувати інформацію, пояснювати концепції та писати інструкції, ви можете допомогти найбільше, якщо будете писати.
В ідеалі, ви досвідчений технічний письменник і добре володієте українською (англійською) мовою. Але жоден з цих ідеалів не є вимогою, тому що інші люди можуть редагувати вашу українську (англійську).
Якщо ви бажаєте писати іншою мовою або допомогти з перекладом, будь ласка, зв'яжіться з відповідним проектом рідної мови. Дивіться https://www.libreoffice.org/community/nlc/
Рецензування
Якщо ви не впевнені у своїх навичках написання текстів або у своєму рівні знань про сам LibreOffice, перегляньте розділ довідки або посібника користувача - це чудовий спосіб почати. Читайте інформацію під час використання LibreOffice. Чи добре вона написана для аудиторії? Чи правильні інструкції? Чи нічого не пропущено? Знімки екрану актуальні? Повідомте нам, що потрібно виправити, або зробіть це самостійно.
Редагування
Іноді її називають "вичитка", хоча це не одне й те саме. Тут вам знадобляться хороші навички української (англійської) мови. Окрім виправлення помилок, редактори допомагають зробити документи більш читабельними.
Дослідження
Дописувачі часто не мають часу стежити за тим, щоб існуючі документи були повними та актуальними. Ви можете допомогти, читаючи форум, щоб дізнатися, які питання виникають у користувачів. У наших документах відсутня інформація або її важко знайти? Нам потрібен новий FAQ, інструкція або розділ у посібнику користувача?
Ілюстрування
Допомагайте авторам, роблячи скріншоти, обрізаючи та підписуючи їх, або створюючи діаграми та інші ілюстрації.
Індексування
Наші посібники користувача випускаються у форматах ODT, PDF та друкованому вигляді. Книжкові покажчики можуть починатися з автоматизованих інструментів, але вони значно покращуються завдяки людським рішенням щодо тем.
Просування
Якщо ви користуєтеся соціальними мережами, поділіться тим, що ви бачите про LibreOffice або нашу документацію, наприклад, повідомленнями на сторінці LibreOffice у Facebook (https://www.facebook.com/libreoffice.org) або в Twitter (@libreoffice).
Пропозиції та побажання
Нові ідеї вітаються. Чи є кращий спосіб щось зробити? Обговорюйте свої ідеї на форумі.
Навіщо приєднуватися до команди документації?
Більшість новачків цікавляться якоюсь частиною програмного забезпечення. Документація - це один з найпростіших способів долучитися до спільноти. Також важливо, щоб ви розуміли свої потреби і бажання, беручи участь у спільноті волонтерів. Ось деякі з особистих інтересів, які ви можете впізнати у собі:
- Ви хочете розвинути або вдосконалити навички технічного написання інструкцій до програмного забезпечення.
- Ви хочете отримати новий рядок у своєму професійному резюме, і документація - це хороший спосіб його отримати.
- Ви хочете глибше вивчити певну функцію LibreOffice, і перегляд або написання глави чи розділу про цю функцію є гарним способом її повного опанування.
- У вас є час на те, що ви любите робити, і на те, що вам подобається.
- Ви хочете застосувати свої навички англійської мови, допомагаючи команді створювати високоякісну документацію.
- Ви проводите тренінги з LibreOffice і користуєтеся цими посібниками. Ви хочете, щоб документація оновлювалася та вдосконалювалася.
- Ви консультуєте з питань LibreOffice і знайшли нову техніку в цьому програмному забезпеченні, про яку хочете написати.
- Ви пишете про LibreOffice і хочете, щоб наші путівники також мали багатший зміст.
- Ви вважаєте, що це спосіб відчути зв'язок і активність, зв'язатися з людьми по всьому світу, обговорити важливу тему.
- Ви вважаєте, що LibreOffice - це фантастичний проект, і хочете до нього приєднатися.
Як розпочати роботу
Підпишіться на форум, представтеся, розкажіть про свій досвід і про те, що вас цікавить. Оберіть, над чим би ви хотіли попрацювати; див. список у попередніх розділах. Ви можете звернутися до нас за порадою щодо цього списку.
Що почитати:
- Відповідні розділи цього Посібника для дописувачів.
- Для посібників користувача: Дотримуйтесь інструкцій у Розділі 2 цього посібника, щоб писати, переглядати або індексувати розділи та створювати ілюстрації. Дивіться інші розділи цього посібника для отримання інформації про стиль написання, використання стилів абзаців і символів у шаблоні тощо.
- Довідка з написання та редагування: Центр допомоги.
Потрібні авторизація та підписка
Більшість завдань вимагають наступного:
- Форум документації LibreOffice - Більшість нашого щоденного спілкування відбувається на форумі.
- Єдиний вхід до вікі TDF та NextCloud - Тут відбувається основна робота.
Єдиний вхід до вікі TDF та NextCloud
Єдиний вхід (SSO) надає доступ до кількох сервісів The Document Foundation, включаючи NextCloud та вікі.
Щоб отримати ім'я користувача SSO від служб автентифікації TDF, дотримуйтесь інструкцій на цій сторінці.
Після підтвердження вашого входу зв'яжіться з очільником документації через documentationlibreoffice.org, щоб отримати доступ до теки LibreOffice Documentation на TDF NextCloud.
Щоб отримати доступ до обох сервісів, ви можете скористатися посиланням Увійти у верхньому правому куті будь-якої вікі-сторінки або зайти на https://user.documentfoundation.org.