Videa/Titulky k vysvětlení SSO

  From The Document Foundation Wiki
  This page is a translated version of the page Videos/SSO Explanation Script and the translation is 100% complete.

  Titulky pro video vysvětlující SSO

  1. Projekt LibreOffice je tvořen mnoha dílčími projekty a komunitami, které používají celou řadu nástrojů a služeb. Například wiki slouží pro společné vytváření textů, Weblate pro překlady, Gerrit pro přispívání do kódu atd.
  2. Abychom přispěvatelům zjednodušili život, pro více služeb používáme jediné přihlášení, tzv. single sign-on (SSO). Co to znamená?
  3. Jde o to, že k tomu, abyste mohli přistupovat k více službám, vám stačí přihlásit se pouze jednou. Nepotřebujete nastavovat oddělené účty a hesla pro wiki, Gerrit, Redmine apod.
  4. Chcete-li přispívat do LibreOffice – a vaší pomoci si velmi vážíme! – začněte tím, že si vytvoříte účet SSO. Ve webovém prohlížeči přejděte na user.documentfoundation.org a klepněte na „Create new account“.
  5. Vyplňte požadované údaje a v dolní části zadejte captchu, která brání vkládání spamu.
  6. Poté co klepnete na „Submit“, zkontrolujte, zda vám do příchozí pošty přišel potvrzovací e-mail. Klepnutím na odkaz, který se v něm nachází, svůj nový účet ověříte.
  7. Od té doby můžete používat různé služby spojené s LibreOffice! Některé vyžadují ruční schválení, informace o nich naleznete na wiki. Ve většině služeb však můžete provádět úpravy nebo vkládat kód okamžitě poté, co si účet SSO zřídíte.
  8. Na stránce user.documentfoundation.org lze zobrazit seznam služeb, které jsou k vašemu profilu SSO připojeny. V případě potíží s nějakou službou kontaktujte správce na e-mailu hostmaster@documentfoundation.org
  9. Předem děkujeme za všechny příspěvky do LibreOffice! Vaše práce pomáhá milionům uživatelů po celém světě.