Filmy/Skrypt wyjaśniający SSO

From The Document Foundation Wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Videos/SSO Explanation Script and the translation is 100% complete.

Template:Menu.Marketing/pl

Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎polski • ‎čeština • ‎українська • ‎עברית

Skrypt do filmu wyjaśniającego SSO

  1. LibreOffice składa się z wielu podprojektów oraz społeczności korzystających z szerokiej gamy narzędzi i usług. Na przykład wiki do współpracy, Weblate do tłumaczeń, Gerrit do poprawek kodu i wiele więcej.
  2. Aby ułatwić pracę współtwórcom, w wielu usługach udostępniamy pojedyncze logowanie (single sign-on, SSO). Co to oznacza?
  3. Cóż, oznacza to, że potrzebujesz tylko jednego loginu, aby uzyskać dostęp do wielu z tych usług. Nie musisz zakładać oddzielnych kont i haseł do wiki, Gerrit, Redmine i tak dalej.
  4. Jeśli więc chcesz wnieść swój wkład w LibreOffice - jesteśmy wdzięczni za Twoją pomoc! - zacznij od utworzenia konta SSO. Przejdź do user.documentfoundation.org w swojej przeglądarce internetowej i kliknij „Create new account”.
  5. Zostaniesz poproszony o podanie kilku szczegółów, a na dole znajduje się CAPTCHA, aby zapobiec spamowaniu.
  6. Po kliknięciu „Submit” sprawdź w skrzynce odbiorczej wiadomość e-mail z potwierdzeniem. Znajdziesz tam łącze, które możesz kliknąć, aby potwierdzić nowe konto.
  7. Teraz możesz korzystać z różnych usług w projektach LibreOffice! Niektóre wymagają ręcznej akceptacji, o której informacje można znaleźć na wiki. Jednak w przypadku większości usług możesz rozpocząć wprowadzanie zmian lub przesyłanie kodu, gdy tylko masz konto SSO.
  8. W dowolnym momencie możesz odwiedzić user.documentfoundation.org i zobaczyć listę usług połączonych z Twoim profilem SSO. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z usługą, wyślij wiadomość e-mail na adres hostmaster@documentfoundation.org
  9. Z góry dziękujemy za Twój wkład w LibreOffice! Twoja praca pomaga milionom użytkowników na całym świecie.