TDF Wiki/Багатомовна

  From The Document Foundation Wiki
  < TDF Wiki(Redirected from Multilingual Wiki/uk)
  This page is a translated version of the page TDF Wiki/Multilingual and the translation is 100% complete.

  Ця сторінка стосується вмісту Багатомовної Wiki, розміщеної на TDF Wiki.

  Warning.svg

  Інформація
  Не використовуйте тип перекладу OrigLang для новостворених сторінок. В даний час ми переходимо на Розширення перекладу MediaWiki.

  Про що це

  Ця сторінка містить кілька важливих підказок для редакторів wiki. Будь ласка, прочитайте цю сторінку, перш ніж додавати перекладений або локалізований вміст у wiki.

  Розставлення акцентів для земляків

  Сторінки написані лише місцевою мовою і не перекладаються. Вони є варіантами сторінки, названої кодом мови у верхньому регістрі.

  Приклади:

  
   https://wiki.documentfoundation.org/DE/Team
   https://wiki.documentfoundation.org/DE/Veranstaltungen
   ...
   https://wiki.documentfoundation.org/FR/Documentation/Publications
   
  

  Інформація, важлива для перекладачів

  Сторінки налаштовані англійською мовою та перекладаються різними мовами. Перекладені сторінки є варіантами, названими їх кодом мови. Процесом перекладу керує Розширення перекладу.

  Виконайте наступні кроки, щоб зробити сторінку доступною для перекладу:

  1. Помістіть вміст, який потрібно перекласти, всередину блоків <translate></translate>.
  2. Використовуйте префікс Special:MyLanguage, коли посилаєтесь на локальні сторінки з перекладом
  3. Додайте блок мовного меню <languages/>.
  4. Після збереження сторінки натисніть посилання вгорі з написом "Позначити цю сторінку для перекладу"
  5. Перевірте, чи все в порядку, і натисніть кнопку внизу з написом "Позначити цю версію для перекладу"

  Після позначення сторінки для перекладу розширення Translate автоматично додасть маркери у вигляді <!--T:1--> для позначення рядків, що перекладаються. Для автоматичного розділення на рядки блок тексту має бути оточений порожніми рядками. Для примусового розділення рядків ви можете додати додаткові блоки <translate></translate>. Особливо зверніть увагу на марковані або нумеровані списки.

  Коли ви додаєте або змінюєте вміст на сторінці-джерелі, це з'являється вгорі сторінки: Ця сторінка має зміни з часу її останнього позначення для перекладу. Натисніть на посилання "позначити для перекладу", щоб оновити систему перекладу за тією самою процедурою, що й під час першого позначення для перекладу.

  Поради

  В ідеальній ситуації перекладачі повинні бачити мінімальну кількість вікі-розмітки. Наявність розмітки для таблиці або шаблону в рядку, що перекладається, розчаровує і збиває з пантелику перекладача. Намагайтеся залишати таку розмітку поза блоками <translate></translate>.

  За замовчуванням заголовок сторінки доступний для перекладу, але ви можете керувати цим за допомогою прапорця "Дозволити переклад заголовка сторінки" під час позначення сторінки для перекладу. Заголовок сторінки є першим рядком у списку рядків, що перекладаються. У системі та інтерфейсі перекладу цей рядок має назву "Translations:Faq/General/127/Page display title/ua", тоді як інші рядки мають числові ідентифікатори, наприклад, "4" у "Translations:Faq/General/127/4/ua".

  Іноді виникає потреба надати сторінці назву, яка відрізняється від назви у шляху до сторінки. Зауважте, що це не рекомендується і цього слід уникати. У таких випадках використовуйте шаблон Перейменувати, наприклад, так: {{Rename|Моє нове ім'я}}. Шаблон забезпечить відсутність помилок на перекладених сторінках щодо назви.

  Ви можете частково оновити переклад, залишивши статус застарілого, натиснувши трикутник, спрямований вниз, поруч з назвою одиниці перекладу і вибравши Показати у вікі-редакторі. Ви перейдете на окрему сторінку редагування, де зможете внести зміни і зберегти їх, залишивши спеціальне слово !!FUZZY!! на початку тексту.

  Іноді вам потрібно отримати доступ до англійського вікі-джерела без маркерів <!--T:1-->. Це можна зробити, додавши /en в кінці шляху до сторінки, а потім відредагувавши джерело. Це дозволить вам скопіювати структуру сторінки на нову сторінку (наприклад, примітки до випуску).

  Під час роботи над сторінкою з великою кількістю блоків перекладу іноді трапляється так, що ви помиляєтеся з відкриттям або закриттям тегів перекладу. У такій ситуації в попередньому перегляді сторінки буде показано всю розмітку перекладу разом із вмістом. Натискання кнопки Зберегти зміни має напрочуд корисний ефект: замість збереження буде показано зменшене зображення вихідного тексту, що допоможе вам знайти помилку.

  Якщо у вас є блоки, які містять лише одне число, ви можете використовувати форматування слів {{formatnum:1234}} замість блоку перекладу. Номер буде автоматично відформатовано до незахідних стилів, коли це буде потрібно. Для цілих чисел найкраще використовувати параметр NOSEP, щоб не показувати тисячні роздільники, оскільки вони можуть заплутати читачів. Для десяткових чисел краще не використовувати NOSEP, оскільки це призведе до пропуску локалізації десяткового роздільника.

  Нижче наведено приклад сторінки, підготовленої до перекладу. Зверніть увагу на розділення маркованого списку та вмісту в таблиці.

   {{TopMenu}}
   {{Menu}}
   {{Menu.Documentation}}
   <languages/>
  
   <translate>
   == Hello World ==
  
   * We must take the world as we find it
   * When we are gone, let the world be flooded
   * The world is as fools wish it to be
   * It's a small world!
   </translate>
   <translate>
   * Crows are black the world over
   * He slipped once and all the world knew about it
   * The world is like a market, the one does business and the other does none
   * Huge though the world is, I always miss when I hit at it
   </translate>
  
  
   {| class="wikitable"
   |-
   | <translate>Cell content</translate>
   |-
   | {{sometemplate|<translate>Text content for a template</translate>}}
   |-
   | <bdi>{{formatnum:-1.10714871779409}}</bdi>
   |-
   | {{formatnum:110714871779409|NOSEP}}
   |}
  
   [[Special:MyLanguage/Development/Create_a_Hello_World_LibreOffice_extension|<translate>Tutorial on creating a Hello World extension</translate>]]
  
   [[Category:Documentation]]
   
  

  Оскільки підготовка вмісту таблиць до перекладу може викликати труднощі, було створено допоміжний скрипт. Скористайтеся ним, скопіювавши вікі-статтю в локальний текстовий файл і вказавши ім'я файлу як аргумент для скрипта. Вміст файлу буде переписано на місце. Магічне форматування слів formatnum буде застосовано до цілих чисел, чисел з плаваючою комою і комплексних чисел, якщо вони є єдиним вмістом у комірці таблиці. Скрипт залежить від пакунків wikitextparser, regex та wcwidth. Натисніть Розгорнути, щоб побачити скрипт.

  
  #!/usr/bin/env python3
  #
  # uses the library https://github.com/5j9/wikitextparser
  import sys
  import wikitextparser as wtp
  
  def is_float_or_complex(value):
    try:
      float(value)
      return True
    except:
      return False
    try:
      complex(value)
      return True
    except:
      return False
  
  def wrap_translate(string):
    if string.endswith(('}}', '</translate>')) or (len(string) < 2 and not string.isnumeric()):
      return string
    elif string.isnumeric() or is_float_or_complex(string):
      if string.isnumeric():
        format_end = '|NOSEP}}'
      else:
        format_end = '}}'
      # Add bdi element so minuses will stay in place with RTL languages
      if string[0] == '-':
        return ' <bdi>{{formatnum:' + string + format_end + '</bdi> '
      else:
        return ' {{formatnum:' + string + format_end + ' '
    else:
      return ' <translate>' + string + '</translate> '
  
  with open(sys.argv[1]) as f:
    doc = f.read()
  
  p = wtp.parse(doc)
  tables = p.get_tables()
  
  for t in tables:
    if t.caption:
      caption = t.caption.strip()
      if len(caption) > 0:
        t.caption = wrap_translate(caption)
    for row in t.cells():
      for cell in row:
        c = cell.value.strip()
        if len(c) > 0:
          cell.value = wrap_translate(c)
  
  with open(sys.argv[1], 'w') as f:
    f.write(p.string)
  
  

  Перенесення раніше перекладеного тексту на поточну систему

  У минулому у вікі TDF був задіяний процес перекладу, який використовував шаблони під назвою OrigLang і Lang. Шаблони відображали меню, яке пов’язувало вихідну сторінку з перекладеними. Весь перекладений вміст, який використовує шаблон Lang, можна знайти у цьому списку: Special:WhatLinksHere/Template:Lang. Так само можна перерахувати сторінки з шаблоном OrigLang.

  Розширення перекладу має засіб переносу, що допомагає перенести вже перекладений текст на нову систему. Якщо блоки джерела та перекладу точно збігаються, перенесення буде дуже легким. В іншому випадку Вам доведеться вирізати та вставляти рядки між полями вводу.

  Перенесення відбувається наступним чином:

  1. Після позначення сторінки для перекладу зачекайте кілька хвилин, щоб сервер обробив сторінку
  2. Перейдіть на Спеціальну сторінку міграції
  3. У полі введення введіть шлях до мови сторінки, яку ви хочете перемістити, наприклад: Mypath/Mypage/de для певного німецького перекладу
  4. Натисніть кнопку Імпорт
  5. Очистіть вміст у полях введення, що містять старі переклади (наприклад, видаліть будь-які непотрібні шаблони меню)
  6. У стовпці з перекладами не можна залишати порожні або зайві поля вводу в кінці, тому видаліть їх, натиснувши піктограму кошика поруч з ними
  7. Після того, як Ви прибрали і все довели до ладу, натисніть кнопку "Зберегти".

  Пам’ятайте, що Ви завжди можете переглянути стару версію перекладеної сторінки, використовуючи посилання "Переглянути історію" та натиснувши на старій версії.

  Якщо Ви хочете переглянути джерело старої версії, скопіюйте її посилання з історії та перейдіть за посиланням, додавши в кінці таке: &action=edit

  Іноді немає сенсу використовувати інструмент міграції. Якщо залишити вікі-розмітку за межами елементів перекладу, інструмент часто заплутує. У цих випадках пропозиції, представлені пам’яттю перекладів, можуть бути кориснішими.

  Повідомлення на бічній панелі

  Для перекладу повідомлень «Долучитись» та «Підтримайте LibreOffice!», вам потрібно надіслати переклади до одного з адміністраторів вікі. Інші є системними повідомленнями, які перекладені у верхній частині MediaWiki.

  Переклад додаткових елементів бічної панелі налаштовано за допомогою кроків на сторінці довідки розширення перекладу для перекладу неструктурованих елементів. Адміністраторам лише потрібно відвідати сторінку перекладу бічної панелі Вікі, щоб перекласти повідомлення.

  Посилання «Головна сторінка» та «Долучитись» використовують префікс Special:MyLanguage, який спрямовує їх на перекладену сторінку, якщо вона доступна.