Як перекладають LibreOffice

From The Document Foundation Wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Translating LibreOffice and the translation is 97% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Deutsch • ‎English • ‎Jawa • ‎dansk • ‎español • ‎galego • ‎hrvatski • ‎italiano • ‎lietuvių • ‎occitan • ‎українська • ‎עברית • ‎العربية • ‎فارسی • ‎中文(台灣)‎ • ‎中文(简体)‎ • ‎日本語 • ‎한국어

Процес перекладу LibreOffice досить простий. Ми пропонуємо працювати з Weblate (нашим порталом онлайн-перекладу). Все, що Вам потрібно для локалізації, використовуючи цей метод - це браузер та з'єднання з Інтернет. Якщо Вам краще працювати офлайн - це також можливо (див. внизу). Перед початком локалізації зв'яжіться з Групами перекладу щодо можливого існування перекладених версій програми.

Строки виконання

Дивіться План виходу версій. План виходу версій показує дати, коли вихідний код позначений як бета-версія, RC (кандидат) чи готовий випуск. Кінцевий термін перекладу завжди становить 2 дні до оголошеної дати позначення. Майте на увазі, що кінцевий термін перекладу останнього кандидата на випуск x.y.0 (RC3) також є терміном перекладу останнього випуску x.y.0

З кожним випуском:

 • Переклади виймаються з Weblate по вівторках
 • Перед теґуванням їх вносять до Git, кінцевий термін теґування - понеділок

Тож, будь ласка, вносьте свої зміни до понеділка, щоб бути певним, що їх буде включено.


Weblate

Більше інформації про сам інструмент є на https://weblate.org/en/ та в документації до нього на https://docs.weblate.org/en/latest/

TDF на Weblate завжди показує оновлені локалізації. Адміністратори Weblate оновлюють їх досить часто.

Тут Ви можете ознайомитись з Інструкцією по користуванню Weblate для LibreOffice.

На верхньому краї домашньої сторінки Weblate натисніть "Мови" і виберіть "Перегляд усіх мов". Ви побачите список проектів, доступних для перекладу. Їх назви говорять самі за себе. Щоб локалізувати LibreOffice, Вам потрібно працювати над проектами з назвою LibreOffice master – UI, LibreOffice master – Help, LibreOffice x.x.x – UI та LibreOffice x.x.x – Help. Загалом, якщо Ви початківець - матиме сенс працювати над проектами "master", але якщо потрібно виправити очевидну неоковирність L10n в поточній версії LibO, можете зробити це і в проектах з назвою версії.

Що значить - перекладати проект master:

Між версіями 4.4 і 5.0 робочий процес змінився: замість перекладу окремих версій ми перейшли до загального уніфікованого перекладу (master). Тому, як тільки з'являється гілка коду нової версії LibreOffice, вона одразу ж доступна для перекладу в гілках на Weblate. Робота, виконана в master, переходить до всіх наступних версій програми.

Так виглядає робота над кодом:

─────┬─────┬─────┬─────┬─────┬─────> master
   │   │   │   │   └─────> libreoffice-6-3
   │   │   │   └───────────> libreoffice-6-2
   │   │   └────────────────> libreoffice-6-1
   │   └─────────────────────> libreoffice-6-0
   └──────────────────────────> libreoffice-5-4

Всі гілки колись були в проекті "master", а потім були розділені для вдосконалення матеріалів. Переклади були окремим проектом, оскільки в основному не було "проміжних" оновлень. Переклади переходили від версії 4-2 до 4-3, від 4-3 до 4-4 без жодних оновлень між ними.

Робочий процес на основі загального перекладу (master) означав би, що при створенні libreoffice-5-0 загальні переклади будуть скопійовані та використані для нього повторно, а процес перекладу триватиме для libreoffice-5-1. Дивіться повне пояснення Крістіана у цій гілці

Якщо Ви надаєте перевагу офлайн-перекладу, завантажте PO-файли з сайту Weblate та працюйте над ними зі своїми програмами. Ви знайдете посилання у спадному меню “Файли” потрібної комбінації мови / проекту. Припускаючи, що у вас є відповідні права для роботи з обраною мовою, ви зможете вантажити PO або ZIP-файли назад у будь-який час (якщо працюєте з ZIP, Ви повинні переконатися, що початкова структура каталогів залишається незмінною).

Ви могли помітити, що на Weblate є кілька доступних проектів. Ось їх короткий огляд:

 • Impress Remote: тут Ви можете локалізувати Impress Remote - програми для мобільних пристроїв .
 • Online: тут знаходяться застосунки для роботи онлайн та на мобільних платформах, LibreOffice Online.
 • Website: цей невеликий проект містить файли локалізації, які стосуються веб-сайтів. Зокрема, файл mysite містить наші власні рядки, що відображаються на веб-сайтах libreoffice.org (здебільшого пов'язані з досвідом завантаження сторінок), файл faqs містить локалізацію модуля поширених запитань, який може (або може не) використовуватись на локальних веб-сайтах, extensionssite містить локалізацію для extensions.libreoffice.org, а googleplay містить рядки, які ми використовуємо в магазині Google Play. Вам не потрібно перекладати всі ці файли, особливо якщо ви знаєте, що деякі з них Вам не знадобляться. Зауважте, що багато загальних речей, пов’язаних із системою управління вмістом libreoffice.org, локалізуються в іншому місці. Також зауважте, що заповнивши цей модуль, Ви не отримаєте "перекладений веб-сайт". Однак, якщо Ви хочете розмістити веб-сайт LibreOffice Вашою мовою, Ви, швидше за все, захочете перекласти принаймні файл mysite.

ЧаПи

 • Під час довантаження файлу з'являється помилка "Виправте помилки у формі. Помилка в параметрі Метод: це поле є обов'язковим"
Переконайтесь, що Ви позначили одне з полів в області "Режим файлового довантаження"
 • Як шукати за KeyID?
В рядку пошуку наберіть 'note:' і, не вставляючи відступів, напишіть ідентифікатор рядка.
 • Як додати учасників до групи перекладу?
Лише адміністратори Weblate мають змогу додавати учасників до груп перекладу. Надішліть листа з проханням про додавання до цієї групи у список розсилки l10n або адміністратору Sophie.

Файли POT і PO

"Найсвіжіші" файли РОТ, видобуті з джерельних рядків, можна завжди знайти тут:

PO-файли для кожної підтримуваної мови зберігаються у сховищі вихідного коду у модулі, який називається 'переклади'. Цей модуль підтримується Christian Lohmaier та András Tímár, які отримуватимуть переклади з Weblate (або альтернативних джерел) перед кожним випуском та направлятимуть їх до git.

Поради

 • Радимо підписатись на поштову розсилку subscribe to l10n@global.libreoffice.org. Окрім того, що вона є каналом підтримки для локалізаторів, вона також є середовищем, де оголошується важлива інформація для перекладачів (наприклад, оновлення рядків та терміни). Ви також можете запитати у 'timar'а на irc.freenode.net у каналі #libreoffice-dev.
 • Ви можете редагувати нові файли .ui за допомогою Glade, щоб побачити їх у контексті. Для цього встановіть Glade для вашого дистрибутиву і робочу версію або останню збірку розробників, яку Ви хочете перекласти.
  • потім введіть у терміналі:
export GLADE_CATALOG_SEARCH_PATH=/opt/libreofficedev4.2/share/glade/** потім введіть розміщення файлу, який потрібно показати:
glade /opt/libreofficedev4.2/share/config/soffice.cfg/cui/ui/pageformatpage.ui

Інші аспекти локалізації

Докладніше про аспекти локалізації LibreOffice описано у LibreOffice Localization Guide.

Деякі інші аспекти висвітлено в UI and Help files Content Guide, де докладно описано, що має чи не має бути перекладено, наприклад змінні чи вміст xml.