Дизайн

  From The Document Foundation Wiki
  This page is a translated version of the page Design and the translation is 100% complete.


  На цих сторінках ми надаємо інформацію про те, що ми робимо, як ми працюємо і як ви можете долучитися. Ми маємо завдання для всіх, хто зацікавлений, приєднатися до нас.

  Що ми робимо для LibreOffice

  Дизайн користувацького досвіду (UX) - це процес підвищення задоволеності користувачів шляхом покращення зручності, доступності та задоволення від користування продуктами LibreOffice. Він охоплює традиційний дизайн взаємодії людини з комп'ютером і розширює його, розглядаючи всі аспекти, включно з брендингом і дизайном.

  Юзабіліті-інженерія базується на структурованих методах для досягнення ефективності та елегантності в дизайні інтерфейсів. Ми проводимо опитування та швидкі опитування, щоб отримати уявлення про те, як користувачі працюють з LibreOffice.

  Маючи ці знання, ми почнемо з загальних Настанови з людської взаємодії. Робочі процеси розроблені з урахуванням двох персонажів: Бенджамін для початківців та Єва для досвідчених користувачів. Як зазначено у нашому маніфесті, ми зосереджуємося на

  • Простота за замовчуванням з повною функціональністю на вимогу
  • Послідовність над ефективністю
  • Перевага зручності використання над графічним дизайном

  Звісно, ми також дотримуємося всіх принципів UX.

  Ми також дбаємо про доступність, брендинг до візуального дизайну, включно з іконками, і підтримуємо команди QA, маркетингу і розробки.

  Що ви можете зробити

  Найпростіший спосіб зробити свій внесок у розвиток LibreOffice - надсилати повідомлення про помилки і запити на покращення до нашого багтрекера або переглядати і коментувати повідомлення інших користувачів. Якщо ви вважаєте, що щось у LibreOffice порушує UX принципи або настанови, це є вадою UX. Дізнайтеся більше у статті блогу про Клопотання від імені UX, або загалом з презентації Фабіани Сімоєс на GUADEC про те, Як не повідомляти про вади UX.

  У нас є завдання для всіх, від початківців до досвідчених розробників. LibreOffice називає прості завдання easyhack, а за ключовим словом "skilldesign" ви можете search багтрекер.

  Ряд завдань з якихось причин не перераховані в багтрекері. Наприклад, створення нової сторінки у вікі, написання гайдлайну або створення макету краще виконувати поза межами Bugzilla. Для цього ми використовуємо цю вікі. Багато завдань може виконати кожен, деякі вимагають творчого підходу, а інші потребують більше знань про юзабіліті.

  Звіти про помилки і запити на оцінку UX, які потребують UX-перевірки позначаються ключовим словом needsUXEval. Не соромтеся додавати до звітів свої коментарі і навіть ескізи. Інший підхід полягає в тому, щоб критично поглянути на непідтверджені функціональні запити. Одне із завдань команди UX - допомогти вирішити, які функції не варто додавати в основний додаток.

  Як ми працюємо

  Юзабіліті - це про користувачів, тому ми в основному спостерігаємо, розмовляємо, інтерв'юємо, дивимося відео та читаємо коментарі, щоб скласти уявлення про те, що потрібно нашим користувачам.

  Ми починаємо нові теми з посилання на баг-трекер, після чого описуємо поточний стан і те, як конкуренти вирішують проблему, щоб досягти спільного розуміння. Заплановані функції перераховані формально як функціональні вимоги та нефункціональні обмеження до дизайну. На основі цих даних ми створюємо макети за допомогою Макетів Balsamiq або інших інструментів, таких як LibreOffice Draw або Pencil, і, зрештою, після кількох ітерацій та обговорень, пропозиція публікується в нашому блозі про дизайн, щоб отримати відгуки від спільноти.

  Відкриті завдання

  У нас завжди є відкриті завдання для творчих людей без досвіду програмування, а також більш складні теми для досвідчених юзабіліті-інженерів. Наприклад, завдання без кодування:

  • Створювати нові шаблони
  • Створювати нові об'єкти, такі як банери, іконки тощо.

  Більш просунута тема була б:

  • Переробити макети діалогів у форматі Scribble
  • Розробка гайдлайну

  Всі завдання перераховані на наших сторінках Біла дошка та Креслення. А готові пропозиції можна знайти в Архіві білих дошок.

  Хто ми є

  Ми - люди з усього світу з широким спектром знань та різним досвідом.

  Не соромтеся додавати себе до списоку членів команди.

  Зв'яжіться з нами