Vítejte v týmu design a uživatelské zkušenosti.

  From The Document Foundation Wiki
  This page is a translated version of the page Design and the translation is 96% complete.


  Na těchto stránkách poskytujeme informace o tom, co děláme, jak pracujeme a jak můžete přispět. Máme úkol pro každého, kdo má zájem se připojit.

  Co děláme pro LibreOffice

  Uživatelské prostředí design (UX) je proces zvyšování spokojenosti uživatelů tím, že zlepšuje použitelnost, dostupnost a potěšení s produkty LibreOffice. Zahrnuje tradiční návrh interakce mezi člověkem a počítačem a rozšiřuje jej tím, že se zabývá všemi aspekty, včetně brandingu a designu.

  Techniky použitelnosti je založeno na strukturovaných metodách pro dosažení efektivity a elegance v designu rozhraní. Provozujeme průzkumy a rychlé ankety, abychom získali přehled o tom, jak uživatelé pracují s LibreOffice.

  S těmito znalostmi začneme s obecnými human interaction guidelines. Pracovní postupy jsou navrženy s ohledem na dva personas, Benjamin na začátečníky a Eve pro pokročilé uživatele. Jak je uvedeno v našem manifestu, zaměřujeme se na

  • Jednoduchost ve výchozím nastavení s plnou funkčností na vyžádání
  • Konzistence nad účinností
  • Použitelnost nad grafickým designem

  Samozřejmě se řídíme všemi UX principy taky.

  Také se staráme o usnadnění, branding na vizuální návrh včetně ikon a podporujeme QA, marketing a vývoj týmy.

  Co můžete udělat

  Nejjednodušší způsob, jak přispět k LibreOffice, je odeslat chyby a žádosti o vylepšení našemu bugtrackeru nebo zrevidovat a okomentovat report někoho jiného. Pokud si myslíte, že něco v LibreOffice porušuje Princip uživatelského rozhraní nebo pokyny, je to chyba uživatelského rozhraní. Další informace naleznete v blogovém příspěvku o Vstupenky jménem UX nebo obecně z prezentace GUADEC Fabiany Simoes o Jak nenahlásit chybu uživatelského rozhraní.

  Máme úkoly pro každého od začátečníků až po pokročilé vývojáře. LibreOffice volá jednoduché úkoly easyhack, a spolu s klíčovým slovem "skilldesign" můžete prohledávat bugtracker.

  Řada úkolů nejsou uvedeny v bugtrackeru z nějakého důvodu. Například, vytvořit novou stránku na wiki, návrh vodítka, nebo vytvořit návrh jsou lépe spravovány mimo Bugzillu. Pro tento účel používáme tuto wiki. Mnoho úkolů může být provedeno každý, některé vyžadují kreativitu, a další potřebují více znalostí o použitelnosti.

  Bug reports and feature requests needing UX evaluation are marked with the keyword needsUXEval. Feel free to add your comments and even sketches to the reports. Another approach is to look at unconfirmed feature requests with a critical eye. One task of the UX team is to help decide on what features should not be added into the core application.

  Jak pracujeme

  Použitelnost je o uživatelích, takže v podstatě pozorujeme, mluvíme, rozhovor, sledujeme videa a čteme komentáře, abychom získali představu o tom, co naši uživatelé potřebují.

  Začínáme nová témata s odkazem na bug tracker, následovaný popisem aktuálního stavu a jak konkurenti řeší problém, abychom získali společné porozumění. Zamýšlené prvky jsou formálně uvedeny jako funkční požadavky a nefunkční omezení návrhu. S tímto vstupem jsme čmárat mockups pomocí Balsamiq Mockups, nebo jiné nástroje, jako je LibreOffice Draw nebo Pencil, a nakonec po několika iterací a diskusí, návrh je zveřejněn na našem blogu design získat vstup od komunity.

  Úkoly

  Vždy máme otevřené úkoly pro kreativní lidi bez odborných znalostí, stejně jako pokročilejší témata pro zkušené inženýry použitelnosti. Nekádající úkoly jsou například:

  • Vytvářet nové šablony
  • Design nové umělecké dílo, jako jsou bannery, ikony, atd.

  Pokročilejší téma by bylo:

  • Klikyháky redesign návrhy dialogů
  • Návrh směrnice

  Všechny úkoly jsou uvedeny na našem Tabule a Plány stránky. A hotové návrhy lze nalézt na Archiv tabule.

  Kdo jsme

  Jsme lidé z celého světa s širokou škálou znalostí a různých prostředí.

  Neváhejte a přidej se do seznam člen týmu.

  Kontaktujte mě