طراحی

  From The Document Foundation Wiki
  This page is a translated version of the page Design and the translation is 100% complete.


  ما در این صفحات اطلاعاتی در مورد کارهایی که انجام می دهیم، نحوه کار و این‌که شما چگونه می‌توانید مشارکت کنید ارائه می‌دهیم. ما برای همه کسانی که علاقه‌مند به پیوستن هستند وظیفه داریم.

  کاری که ما برای لیبره آفیس انجام می‌دهیم

  طراحی تجربه کاربری (UX) فرآیندی است برای ارتقای رضایت کاربر از طریق بهبود قابلیت استفاده، دسترسی و لذت با محصولات لیبره آفیس. این طراحی سنتی تعامل انسان و رایانه را در بر می‌گیرد و آن را با پرداختن به همه جنبه‌ها از جمله برندسازی و طراحی گسترش می‌دهد.

  مهندسی کاربردپذیری مبتنی بر روش‌های ساختاریافته برای دستیابی به کارایی و ظرافت در طراحی رابط است. ما نظرسنجی‌ها و نظرسنجی‌های سریع را برای دریافت اطلاعاتی درباره نحوه کار کاربران با لیبره آفیس اجرا می‌کنیم.

  با این دانش، ما با دستورالعمل‌های تعامل انسانی عمومی شروع می‌کنیم. گردش کار با در نظر گرفتن دو شخصیت‌ها طراحی شده است، بخشی با هدف مبتدیان و بخشی برای کاربران پیشرفته. همان‌طور که در مانیفست ما ذکر شد، ما بر آن تمرکز می کنیم

  • سادگی به طور پیش فرض با عملکرد کامل در صورت تقاضا
  • ثبات بر کارایی
  • ترجیح قابلیت استفاده بر طراحی گرافیکی

  البته ما از همه اصول UX نیز پیروی می‌کنیم.

  ما همچنین به دسترسی، برندینگ به طراحی بصری شامل نمادها، و پشتیبانی از QA، بازاریابی و توسعه توجه می‌کنیم.

  آن‌چه شما می‌توانید انجام دهید

  ساده ترین راه برای کمک به لیبره آفیس ارسال اشکالات و درخواست‌های بهبود به بخش رهگیری اشکالات، یا بازبینی و نظر دادن درباره گزارشات دیگران است. اگر فکر می‌کنید چیزی در لیبره آفیس اصول تجربه کاربر یا رهنمودها را زیر پا می‌گذارد، این یک اشکال تجربه کاربر است. در پست وبلاگ درباره Tickets-on-behalf-of-ux/ اشکال‌ها از منظر تجربه کاربر، یا به طور کلی از ارائه فابیانا سیموئز در GUADEC بیشتر بیاموزید. ارائه درباره چگونه اشکال تجربه کاربری خود را گزارش نکنیم.

  ما وظایفی را برای همه افراد از مبتدی تا برنامه‌نویسان پیشرفته داریم. LibreOffice وظایف ساده را فراخوانی می‌کند easyhack، و همراه با کلمه کلیدی "skilldesign" می‌توانید در سایت اشکالات جستجوی پیشرفته انجام دهید.

  تعدادی از وظایف به دلایلی در سایت اشکالات فهرست نشده‌اند. به عنوان مثال، ایجاد یک صفحه جدید در ویکی، پیش‌نویس یک دستورالعمل، یا ایجاد یک ماکت بهتر است خارج از باگزیلا مدیریت شود. برای این منظور از این ویکی استفاده می‌کنیم. بسیاری از کارها می‌توانند توسط همه انجام شوند، برخی به خلاقیت نیاز دارند و برخی دیگر به دانش کاربردی بیشتری نیاز دارند.

  گزارش‌های اشکال و درخواست‌های ویژگی نیاز به ارزیابی تجربه کاربری با کلمه کلیدی needUXEval علامت‌گذاری شده‌اند. در صورت تمایل نظرات و حتی طرح‌های خود را به گزارش‌ها اضافه کنید. رویکرد دیگر این است که به ویژگی‌های درخواست‌های تأیید نشده با دید انتقادی نگاه کنید. یکی از وظایف تیم تجربه کاربری، کمک به تصمیم‌گیری در مورد ویژگی‌هایی است که نباید به برنامه اصلی اضافه شوند.

  ما چگونه کار می‌کنیم

  کاربردپذیری مربوط به کاربران است، بنابراین ما اساساً مشاهده می‌کنیم، صحبت می‌کنیم، مصاحبه می‌کنیم، ویدیوها را تماشا می‌کنیم و نظرات را می‌خوانیم تا تصوری از نیاز کاربرانمان داشته باشیم.

  ما موضوعات جدید را با رجوع به سایت اشکالات شروع می کنیم و به دنبال آن شرح وضعیت فعلی و نحوه حل مشکل رقبا را توضیح می‌دهیم تا به درک مشترکی دست یابیم. ویژگی‌های مورد نظر به طور رسمی به عنوان الزامات عملکردی و محدودیت‌های غیرعملکردی برای طراحی فهرست شده‌اند. با این ورودی، ماکت‌ها را با استفاده از Balsamiq Mockups یا ابزارهای دیگری مانند LibreOffice Draw یا Pencil سیاه‌مشق می‌کنیم، و در نهایت پس از چند بار تکرار و بحث، پیشنهاد در وبلاگ طراحی ما منتشر می‌شود تا نظرات جامعه را دریافت کنیم.

  کارهای باقی مانده

  ما همیشه کارهای باقی مانده برای افراد خلاق بدون تخصص در انجام کار، و همچنین موضوعات پیشرفته‌تر برای مهندسین UX با تجربه داریم. وظایف غیربرنامه‌نویسی به عنوان مثال:

  • ایجاد قالب‌های جدید
  • طراحی آثار هنری جدید مانند بنر، شکلک و غیره.

  موضوع پیشرفته‌تر این خواهد بود:

  • بازطراحی ماکت‌های دیالوگ‌ها را سیاه‌مشق کنید
  • یک دستورالعمل راهنما پیش نویس کنید

  همه کارها در صفحات Whiteboard و Blueprints ما فهرست شده اند. و پیشنهادات تکمیل شده را می‌توانید در آرشیو Whiteboard پیدا کنید.

  ما که هستیم

  ما افرادی از سرتاسر جهان هستیم با دانش های متنوع و سوابق مختلف.

  می توانید خودتان را به لیست اعضای تیم اضافه کنید.

  تماس بگیرید
  • ما را در وبلاگ طراحی، توییتر و تلگرام ما دنبال کنید.
  • با طراحان در IRC در کانال #libreoffice-design IRC:// در لیبرا چت (پل زده شده به تلگرام) صحبت کنید.
  • یا از فضای ماتریکس به عنوان پل اتصال استفاده کنید
  • در design mailing list ثبت نام کنید و برای همه افراد حاضر در این لیست ایمیل بفرستید
  • به جلسه هفتگی Jitsi هر (دو هفته یکبار متناوب) چهارشنبه/پنجشنبه، ساعت 19:00/13:00 UTC (20:00/14:00 CET+1) بپیوندید. حضور در این جلسات برای همه آزاد است. دستور کار در minutes دنبال می‌شود و در لیست پستی به اشتراک گذاشته می‌شود. یک آرشیو صورتجلسات نگهداری می‌شود.