Porovnání funkcí: LibreOffice - Microsoft Office

From The Document Foundation Wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Feature Comparison: LibreOffice - Microsoft Office and the translation is 69% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Deutsch • ‎English • ‎Jawa • ‎Türkçe • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎português • ‎português do Brasil • ‎slovenščina • ‎čeština • ‎русский • ‎українська • ‎فارسی • ‎中文(台灣)‎ • ‎日本語 • ‎한국어


Tato stránka porovnává funkce LibreOffice a Microsoft Office v několika formách. Srovnání odděluje hlavní a vedlejší rozdíly ve funkcích a obsahuje také poznámky k rozšířením LibreOffice. Srovnání zdůrazňuje rozdíly, a proto nezobrazuje funkce, které jsou přítomny v obou kancelářských balících.

K dispozici jsou samostatné srovnávací tabulky pro:

 1. (notebooky, stolní počítače): LibreOffice 7.4.3 (download) vs. Microsoft Office 2021' / 365
 2. Mobilní (chytré telefony, tablety): Mobilní řešení založená na LibreOffice (ke stažení) vs. Mobilní aplikace Microsoft Office 365'
 3. Online (kancelář založená na webovém prohlížeči): LibreOffice-based Collabora Online 22.05 ([1] [2]) vs. Microsoft Office pro web. Do této sekce patří také Aplikace pro Chromebook založená na LibreOffice (Collabora Office ke stažení [3]) z důvodů vysvětlených v této sekci.


Note pin.svg

Srovnávací tabulka funkcí je průběžně aktualizována a pracuje se na ní.
Jedná se o kompilaci uživatelů a ne' o oficiální dokument nadace Document Foundation.
Neváhejte prosím tuto stránku vylepšit. Poslední aktualizace této tabulky byla provedena na adrese 4.09.2022


Desktop office: Notebooky, stolní počítače

Kancelářský balík Desktop Office, obecné funkce: LibreOffice vs. Microsoft Office

Hlavní rozdíly ve funkcích LibreOffice 7.4 MS Office 2021 / 365
Dostupnost napříč platformami (stolní počítače) Ano.

Windows, macOS, Linux, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD a Haiku (založené na stejné kódové základně). Chrome OS prostřednictvím Collabora Office. Integrovaná kancelářská architektura: LibreOffice pro stolní počítače sdílí stejný zpracovatelský engine, společný pro všechny moduly, na všech formách (včetně mobilních a online) [4].

Částečně. Systémy Windows a macOS.

Verze pro Windows a macOS mají některé problémy s kompatibilitou formátů dokumentů, poněkud odlišné sady funkcí a rozdíly v uživatelském rozhraní; verze pro macOS neobsahuje databázovou aplikaci MS Access, neobsahuje MS Publisher a postrádá také řadu dalších funkcí (viz níže). Nesrovnalosti/rozdíly ve funkcích ve verzích pro Windows, mezi prodejní verzí "MS Office 2021" a verzí pro pronájem "Office 365": některé funkce jsou dodatečně zahrnuty pouze do verze pro pronájem (nově přidané funkce se také liší mezi systémy macOS a MS Windows), což vede k nesrovnalostem v sadě funkcí (viz níže).

Podporované verze systému MS Windows Ano. Windows 7 SP1, 8, 8.1, 10, 11, Windows Server 2008, 2012, 2016, 2019, 2022. ([5]). Verze LibreOffice 5.4 stále podporuje Windows XP SP3, Vista. Ano. Prodejní verze MS Office 2021: Windows 10, 11; Server 2019, 2022. Pronájem verze MS Office 365: Windows 8.1, 10, 11, Windows Server 2016, 2019 ([6]).
Podporované verze systému macOS Ano. 10.13+ (High Sierra). Intel and Apple Silicon. ([7]). Ano. Nejnovější tři verze (od února 2022: 10.15+ (Catalina)). Intel a Apple Silicon. ([8])
Přenosná verze, která se spouští na USB flash discích (bez instalace). Ano (stáhnout) Ne
Open Source Ano, licencováno pod licencí MPLv2 a dalšími. Ne, proprietární a uzavřený zdroj
Plná integrace všech kancelářských komponent Ano. V každé kancelářské komponentě lze otevírat a nově vytvářet soubory všech ostatních komponent. Centrální StartCenter s přístupem ke kancelářským modulům, naposledy použitým souborům a šablonám. Ne
Dostupnost zdarma Ano (stáhnout, přispět) Ne, zakoupit nebo pronajmout proprietární software. Po skončení předplatného pro pronajatou verzi přejdou aplikace do režimu pouze pro čtení (prohlížení nebo tisk) a nelze vytvářet nové dokumenty. Nákupní verze je trvalá licence. Pro verzi k pronájmu je k dispozici měsíční zkušební verze (nikoli však pro jednorázovou verzi k zakoupení).
Dostupnost rozšíření Ano. Komplexní ekosystém rozšíření (více než 390 na extensions.libreoffice.org a více než 800 na extensions.openoffice.org), včetně automatických aktualizací.

Rozšíření a šablony lze instalovat z LibreOffice ("dialog Doplňky")

Částečně. Částečně chybí centralizovaný systém rozšíření pro doplňky a makra. Microsoft AppSource pro Office 365. [9] Aplikace Office nejsou v systému macOS podporovány.
Lokalizace Ano. 119 jazyků (detailní seznam jazyků, které jsou podporovány v LibreOffice) Částečně. 91 jazyků ve verzi pro Windows. 27 jazyků ve verzi pro MacOS (jazyk zobrazení pro (některé) aplikace kancelářského balíku)[10], [11], [12]
Podpora jazyků psaných/čtených zprava doleva (Right-to-leftWikipedia logo v3.svg, někdy se označují jako RTL jazyky), např. arabština, a další komplexní skripty Ano. Komplexní podpora založená na knihovně HarfBuzzWikipedia logo v3.svg pro tvarování textu Ano
Další pomůcky pro psaní Ano. Rozšířená podpora (slovníky pro kontrolu pravopisu, vzory spojovníků, tezaurus a kontrola gramatiky, specializované slovníky jako rozšíření ([13], [14]). Podrobný seznam psacích pomůcek LibreOffice pro více než 150 jazyků. Částečně. Omezenější "korekturní nástroje" pro 92 jazyků ve verzi pro Windows, 58 ve verzi pro macOS [15], [16],[17]
Jazyková technologie Ano. Komplexní podpora založená na nejoblíbenější knihovně pro kontrolu pravopisu Hunspell

LibreOffice Language Technology – News & Best practices, YouTube, Hunspell 1.7, LibreOffice vs MS Office, Better coverage: words, Unicode, morphology, 3 false alarms in Word, zero in Writer

Částečně. Omezená
Podpora složitých jazyků a speciálních funkcí inteligentního písma (ligatury, skutečná malá písmena, čísla starého stylu, proporcionální nebo jednořádková čísla, mezery mezi velkými písmeny a skutečné horní/poddolní písmo). Částečně. Plná podpora technologie písma SIL Graphite ([18],[19]) a plná podpora volitelných funkcí OpenType ([20],[21],[22]) pomocí syntaxe a uživatelského rozhraní (tdf#58941). Viz také LibreOffice Smart Font HowTo. Podpora pokročilé typografie Apple (AAT) dostupná na všech platformách. Interoperabilita: OOXML nepodporuje volitelné funkce OpenType a ODF 1.2 neposkytuje podporu volitelných funkcí OpenType (podpora plánována pro ODF později). Částečně. Omezeno pomocí OpenType podporujícího ligatury, stylistické sady, možnosti odstupů mezi čísly, formy čísel a kontextové alternativy. [23] Podpora volitelných funkcí OpenType v jazyce OOXML.
Podpora variací písma Částečně. Omezená podpora vykreslování písem na obrazovce, žádná podpora pro tisk a export PDF. tdf#108497 Částečně. Omezená podpora vykreslování písem na obrazovce, žádná podpora pro tisk a export PDF.
Snadný přístup k vektorovým klipartům Ano . prostřednictvím Galerie LO (rozšíření klipartů ([24] nebo [25])). Rozšíření pro integraci klipartů z OpenClipart.org. Další ovládací prvek na panelu nástrojů pro vkládání emotikonů (experimentální: tdf#100100). Částečně. Výběr klipartů je požadován pro vyhledávání pomocí služby Bing v Online obrázky. Extended selection of "icons". Přístup k fotografiím z fotobanky a ikonám] [26].
Makro skriptovací jazyky Ano. Více jazyků, podpora široké škály jazyků (LibreOffice Basic, JavaScript, BeanShell a Python). Knihovny ScriptForge jako rozšiřitelná a robustní sbírka prostředků pro skriptování maker pro jazyky Basic a Python. Import a export jazyka Visual Basic for Applications (VBA), viz ([27] a poznámky k vydání). Částečně. Jeden jazyk, podpora jazyka Visual Basic for Applications (VBA). Nepřímo také Visual Basic nebo Visual C# pomocí automatizace.
Podpora protokolu CMIS pro přístup k systémům správy dokumentů Ano. Podpora pro Google Drive, MS OneDrive, Alfresco, IBM FileNet, IBM Connections Cloud, Lotus Quickr Domino, Nuxeo, OpenDataSpace, OpenText ELS, MS Sharepoint, WebDAV, FTP, SSH, Windows share. (tdf#62437) Částečně. Vestavěná podpora pouze pro MS SharePoint a MS OneDrive
Podpora ISO standardů OpenDocument Format (ODF)Wikipedia logo v3.svg Ano. Pokročilá podpora, rozšířená verze ODF v1.3 Částečně. Omezená podpora, ODF v1.3, v prodejní a půjčovní verzi MS Windows a online verzi. Podpora formátu OpenDocument (ODF v1.3) ve verzi pro macOS a v mobilních verzích (Android, iOS) je omezenější a vyžaduje použití online služby pro převod formátu souborů. [28] [29] [30]
Rozšířené možnosti exportu PDF Ano. Více možností (Další možnosti: Tagované PDF, Protokol časového razítkaWikipedia logo v3.svg, podrobné nastavení obrázků, hybridní PDF, přechodové efekty, rozšířené možnosti zabezpečení a oprávnění, PDF formuláře, nastavení počátečního zobrazení, rozšířené zpracování URL, digitální podpisy a podpisy PDF podle standardu PAdESWikipedia logo v3.svg). Podpora vkládání všech typů písem (včetně písem OpenType CFF (.otf)). Podpora standardů PDF/A-1, PDF/A-2 (archivace) a PDF/UA (univerzální přístupnost). Částečně. Vysoká nebo nízká kvalita PDF, stránky a značky pro tisk v aplikacích Access, Word, Excel a PowerPoint [31]; rozlišení obrázků a netisknutelné informace v aplikaci Publisher. Žádná podpora pro vkládání písem OpenType CFF při exportu do PDF. [32].
Klasifikace dokumentů Ano. Klasifikace dokumentů v modulech Writer, Calc a Impress v souladu se standardy TSCP (také s více politikami naráz). Více na [33] a [34]. Částečně. Žádný vestavěný systém klasifikace dokumentů, ale podporuje Information Rights Management (IRM)
Import grafiky ve formátu SVG (.svg, .svgz) Ano Ano, soubory .svg jsou podporovány
Import vectorové grafiky formátu Encapsulated PostScript (.eps) Ano (s některými problémy s vykreslováním: tdf#81497, tdf#67464) Ne. Podpora obrázků .eps je v Office 2019 a ve verzi pro pronájem zcela odstraněna ([35]. V prodejní verzi Office 2016 byla [36]) ve výchozím nastavení vypnuta kvůli bezpečnostním problémům, ale bylo ji možné ručně povolit prostřednictvím registru Windows. Při exportu souborů PDF se vyskytovaly obecné problémy s vykreslováním souborů .eps ([37]).
Vložení souboru PDF jako obrázku do dokumentů Ano ([38]) Ne
Vytváření hybridních souborů PDF (soubor ODF vložený do souboru PDF pro plnou editaci) Ano Ne
Import z rastrovaného grafického software: Adobe Photoshop (.psd) Ano Ne
Import z vektorového grafického / DTP software: CorelDraw (v1-X7), Corel Presentation Exchange, Adobe/Macromedia Freehand (v3-11), Adobe PageMaker, Zoner/Callisto Draw (.zmf), QuarkXPress 3.1 - 4.1 Ano Ne
Import souborů aplikace MS Visio Ano. Podporováno (Visio 2000-2013) Ne (pouze prostřednictvím MS Visio, které není součástí MS Office)
Import video a audio formátů FLAC Audio (.flac), Flash Video (.flv), Matroska Media (.mkv), OGG Audio, Ogg Video, Quicktime Video, WebM Video, Real Audio (.ra), Real Media (.rm), Digital Video (.dv), Audio Codec (.ac3) a Ogg Opus (.opus). Ano Ne
Software pro kreslení a vektorovou grafiku Ano. LibreOffice Draw je software pro kreslení a práci s vektorovou grafikou, který podporuje stránky (až do velikosti 300cm x 300cm), vrstvy, množství kreslících nástrojů a DTP funkcí. Částečně. MS Powerpoint poskytuje některé funkce kreslicího softwaru.
PIM (Správce osobních informací) a e-mailový software Ne. Není součástí LibreOffice, odkazuje na alternativní software PIM, jako je Mozilla Thunderbird. Viz srovnání na této wiki: Mozilla Thunderbird vs. Microsoft Outlook.

Průvodce sloučením pošty odesílá e-maily přímo z LibreOffice bez e-mailového softwaru. Přístup k adresářům v celém LibreOffice prostřednictvím Base.

Ano. MS Outlook
Desktop Publishing (DTP) software Částečně. Writer podporuje mnoho pokročilých funkcí DTP (viz část Writer v této srovnávací tabulce). Draw podporuje funkce DTP založené na rámečcích. Import souborů MS Publisher (a z jiných DTP programů) v Draw. Ano. MS Publisher
Sada funkcí integrovaného vývojového prostředí (IDE) Částečně. Integrované vývojové prostředí BASIC (IDE) nemá: 1. Refaktorizační funkce (Přejmenování ovlivňuje závislosti/Extraktování metody/Extraktování rozhraní atd.) (tdf#92251, tdf#94524, tdf#94526, tdf#94527, tdf#94528, tdf#94529, tdf#94530); 2. Intellisense (nebo jiná funkce pro doplňování kódu), jako je automatické doplňování kódu a zobrazování vlastností a metod objektu (tdf#66185); 3. Kontrola chyb (IDE skutečně zná své symboly). Ano. Podporováno s Visual Basicem pro aplikace a/nebo dodatečným zakoupením Office Developer Tools pro Visual Studio (pouze pro Windows). verze pro macOS podporuje pouze zjednodušený editor Visual Basicu.
Import & Export souborů Microsoft OOXML Částečně. Dobrá a rozšířená podpora reálných souborů OOXML (např. .xlsx, .docx, .pptx), standardizovaných (přechodových) souborů OOXML, stejně jako import souborů OOXML-strict. [39] Ano. Rozšířená podpora souborů typu OOXML transitional (výchozí) a OOXML strict
Import PDF Částečně, do Draw a Writeru s tím omezením, že text je importován po řádcích (tdf#32249). Ano, do MS Word
Spolupráce více uživatelů při editaci Ne. Není k dispozici v desktopových aplikacích (tdf#133984), viz informace o vývoji: Společné úpravy a Sledování změn. Společné úpravy v online verzích LibreOffice. Ano. Podpora v desktopových aplikacích prostřednictvím MS OneDrive, MS Sharepoint nebo MS Teams. Podpora v desktopových aplikacích se liší: V aplikacích MS Word, Powerpoint a MS Excel (pouze přes AutoSave) [40] (prodejní verze MS Powerpoint 2021 umožňuje pouze spoluautorství (přes AutoSave). Zjednodušené "sdílení" kancelářských dokumentů v aplikacích MS Word, Excel, Powerpoint prostřednictvím služby OneDrive, OneDrive for Business nebo SharePoint. Funkce AutoSave, která automaticky ukládá každých několik sekund, je podporována v aplikacích MS Word, MS Excel a MS Powerpoint, pokud jsou soubory uloženy na OneDrive, OneDrive for Business nebo SharePoint Online. Podporováno ve verzích MS Office online. Spolupráce s online verzemi je možná.
Přístup k uživatelskému rozhraní Ano. Vysoce přizpůsobitelný koncept uživatelského rozhraní "MUFFIN" [41],[42]: Dostupná uživatelská rozhraní: (1) Klasické uživatelské rozhraní s režimem více panelů nástrojů a panelem postranního panelu. (2) Režim jednoho panelu nástrojů a panel postranního panelu. (3) Notebookbar Tabbed UI. (4) Notebookbar Grouped Compact UI. (5) Notebookbar Tabbed Compact UI. (6) Notebookbar Contextual Single UI (Writer a Draw). Možnost přizpůsobení: K dispozici je několik motivů ikon (Karasa Jaga, Breeze, Breeze Dark, New Colibre, Elementary, Sifr, Sifr Dark, Sukapura, Tango). Barevné motivy "Normální" a "Tmavý" prostřednictvím Nástroje ▸ Možnosti ▸ LibreOffice ▸ Barvy aplikací. Částečně. Uživatelské rozhraní Ribbon; Barevné motivy ([43]) v systému MS Windows: Barevný, Tmavě šedý, Černý, Bílý, Tmavý režim. V systému macOS: Barevný, Klasický, Tmavý režim.
Vylepšené uživatelské rozhraní umožňující používání na zařízeních s dotykovou obrazovkou v desktopových operačních systémech. Ne (tdf#102015) Částečně. Mírně upravené uživatelské rozhraní pro zařízení s dotykovým displejem, ale žádný redesign.
Systém nabídek ovládaný klávesnicí (funkce vyhledávání pro lepší vyhledávání funkcí v kancelářské sadě), Head-Up-Display (HUD). Ano. Lze ji vyvolat pomocí nabídky Nápověda ▸ Příkazy Serch nebo klávesové zkratky Template:Klávesa. tdf#91874 blog Ano. Tell Me vyhledávací panel. Vyhledávání pomocí hlasu (podporováno v pronajaté verzi systému Windows, není podporováno v prodejních verzích MS Office 2021; není k dispozici v systému macOS).
Kontrola přístupu Ano. Kontrola přístupnosti a podpora PDF/UA. Vylepšení přístupnosti [44]. Rozšíření pro textové dokumenty: AccessODF. Ano [45], [46].
Chat s dalšími autory (spolupráce při editaci dokumentu) Ne Ano. Chat se spoluautory v aplikaci pro sdílené soubory na SharePoint Online nebo OneDrive for Business. Není podporováno pro službu OneDrive Consumer nebo jiné úložiště. Neperzistentní chat (historie se nezachovává; noví uživatelé vidí pouze nově příchozí zprávy). (Není podporováno v prodejní verzi MS Office 2019; není podporováno v systémech Android a iOS).
Integrace zpráv (IM), hlasu, videa nebo sdílení obrazovky. Ne Ano. Integrace Skype (není podporováno ve verzi pro macOS).
Diktát / rozpoznávání řeči Ne Ano v MS Word, MS Powerpoint, MS Outlook [47]. Zvukový záznam se odesílá na cloudové servery společnosti Microsoft a vrací se jako text. (Není podporováno v prodejních verzích MS Office 2021).
Vkládání a editace 3D modelů Ne (předchozí podpora 3D modelů glTF (.dae/.kmz) v Impressu byla odstraněna ve verzi 6.0) Ano v aplikacích Powerpoint, Word a Excel. Vkládání animované 3D grafiky do PowerPointu, Wordu a Excelu (Podporováno v nájemní verzi Windows, není podporováno v prodejních verzích MS Office.)
Podpora barevných fontů Ne Ano [48]
Podpora matematických symbolů Ne (tdf#103680), řešení pomocí rozšíření TexMaths s překladačem XeLaTeX. [49] Ano
Drobné rozdíly ve funkcích LibreOffice 7.4 MS Office 2021 / 365
Generování QR kódů a čárových kódů Ano. QR kódy a jednorozměrné čárové kódy. V aplikacích Impress, Draw, Writer a Calc Ne
Support of graphics formats: WebP Yes No
Import grafických formátů DXF, MET, PBM, PCD, PCX, PGM, PPM, PPM, RAS, SGF, SVM, TGA, XBM, XPM Ano Ne
Import klasických starších vektorových a bitmapových grafických formátů systému Mac OS: BeagleWorks, ClarisWorks, GreatWorks, MacPaint, MacWorks, SuperPaint, MacDraw, MacDraw II, RagTime for Mac 2-3, ClarisDraw, MacDraft Ano Ne
Import dalších video a audio formátů: CD Audio, Vivo Video Ano Ne
Funkce kreslení: Zakončení šipek Ano. Podstatně širší výběr, včetně notace ve tvaru kuřích noh Ne. Méně podporované zakončení šipek
Drawing features: Point Eraser, Lasso, Sketched outline style. No Yes. ([50]) (not available on macOS). ([51])
Průvodce konverzí dokumentů Ano Ne
Průvodce konverzí Eura Ano Ne
Expertní konfigurace pro přístup k mnoha nastavením z uživatelského rozhraní Ano Ne
Podpora více formátů palety barev: Gimp (.gpl), Adobe Swatch Exchange (.ase), LibreOffice/Apache OpenOffice (.soc) Ano (poznámka: tdf#92354) Ne
Import vzorce MathML ze schránky Ano Ne
Import souboru binárního formátu StarOffice .sdc, .sda, .sdw Částečně. Základní podpora Ne
Digitální podpisy / Podpisová řádka Ano. Více podpisů, včetně OOXML signatures. Viditelné podpisy ve Writeru, Calcu a Draw. Oboustranná spolupráce s problematickým MS Office (tdf#58442, tdf#58476). Import/export podpisů PDF. Podpora standardu XAdESWikipedia logo v3.svg (XML Advanced Electronic Signatures) a klíčů OpenPGP. Podpora klíčů ECDSA (v systémech Linux a MacOS). Podpora šifrování dokumentů na bázi OpenPGP. Ano (OOXML/XML-DSig a XAdES podpisy)
Konverze obrázku SVG na křivky / mnohoúhelníky Ano. Převod podporovaný v aplikaci LO Draw. Kromě toho je v LO Draw podporováno otevírání souborů SVG přímo jako tvarů. (tdf#115571) Ano
Rozšířený seznam posledních souborů a složek Částečně (tdf#61174, tdf#60743). Možnost vymazat seznam posledních dokumentů. Selektivní odstranění posledních dokumentů (v Centru Start) Ano (možnost nastavit poslední soubory jako trvalé)
Uživatelské barvy v editoru rovnic Ano. plná podpora HTML barev v Math (RGB barvy, UI panelu prvků) (tdf#40436) Ano
Závislosti na software třetích stran Částečně. Instalace běhového prostředí Java (JRE) je vyžadována pro některé - ale ne většinu - funkcí softwaru. Java je vyžadována zejména pro Base. Ano. Není požadováno
Klávesové zkratky pro znaky Latinky s diakritikou Ne (tdf#71176), řešení pomocí konverze Unicode, viz Vstup znaků Unicode pomocí Alt+X Částečně. Omezená podpora
Vkládání audio / video / obrázků z online zdrojů Ne (tdf#42246). Řešení: Stažení online videa a jeho vložení do prezentace (včetně videí formátu Flash) Částečně [52] Vkládání online videí (Youtube, Vimeo, Slideshare.net) do MS Word (není k dispozici v systému macOS). Vkládání online videí (Youtube, Vimeo, MS Stream, Flipgrid) do MS Powerpoint. Vkládání online obrázků do aplikací Word, Excel, Powerpoint.
Spolupráce pomocí @zmínek (@mentions) v komentářích Ne Ano, v aplikacích PowerPoint, Excel, Word a Outlook. [53]
Rychlý přístup k přílohám emailu Ne Ano, Funkce "Sdílet se mnou" v PowerPointu, Excelu, Wordu.
Streamování aplikací z kancelářského balíku na vyžádání Ne (je možné pomocí služeb třetích stran) Ano ([54])
Ruční kreslení perem / anotace (např. na dotykových zařízeních a zařízeních podporujících pero) Ne (tdf#35092), (pouze podpora pro import existujících ručně psaných poznámek ze souboru formátu MS Word) Ano. Několik per, zvýrazňovačů, barev a barevných efektů a tužek na kreslení/poznámkování/zvýrazňování. Lasso Select (nástroj pro volný výběr inkoustu). Funkce Přehrávání inkoustu
Rozpoznávání tvarů z kreseb tuší Ne Ano. [55] podporováno v MS Word, MS Excel a MS Powerpoint
Rozpoznávání textu z rukopisu Ne Ano. [56] Převod inkoustu na tvary v MS Powerpoint a MS Word (není podporováno v prodejních verzích MS Office 2021)
Automatické odebrání pozadí z obrázku Ne (tdf#103424) Ano. Podporováno ve verzi pro MS Windows (není podporováno ve verzi pro macOS)
Živý náhled při formátování Ne (tdf#37048) Ano
Vložení snímku obrazovky z aplikací Ne Ano
Import grafických formátů: MEZ, PCZ Ne Ano
Export do formátu XPSWikipedia logo v3.svg Ne Ano
Podpora pro Dotykovou lištu na Apple MacBook Pro Ne (tdf#105803) Ano (pouze macOS)

Textové procesory: LibreOffice Writer vs. Microsoft Word

Hlavní rozdíly ve funkcích LO Writer 7.4 MS Word 2021 / 365
Manipulace s titulky pro grafické nebo obrazové rámečky Ano. Stabilní rozložení Ne. Problémy rozložení
Styly (styly stránky, styly rámce) Ano Ne
Nadtržení textu Ano Ne. Existuje ale složité řešení
Hlavní dokumenty pro delší texty Ano. Podpora hlavních dokumentů a šablon hlavních dokumentů Ne. Podporováno, ale je zastaralé, protože způsobuje poškození souboru
Redakční nástroje / práce s utajovanými informacemi Ano. Podporováno. Redakční nástroj a Automatický redakční nástroj Ne
Funkce registrace / přesnost registrace (DTP funkce) Ano Ne
Průvodce tvorbou vizitky Ano (poznámky k vydání) Ne
Automatické dokončování textu již použitých slov Ano [57] Ne
Tvorba dokumentů XForm Ano Ne
Matematické výpočty v tabulkách Ano. Složité výpočty Ne. Pouze základní aritmetika
Import & export DocBook Ano Ne
Export do formátu MediaWiki (Wikipedia) Ano Ne
Export do XHTML Ano Ne
Export do formátu souboru elektronické knihy EPUBWikipedia logo v3.svg (.epub) Ano Ne
Export dokumentu jako obrázek (obrázky) Ano. Podporováno, formáty obrázku: .jpg, .png Ne
Import dokumentů formátu Apple Pages Ano. Podpora pro formáty Pages v1-5 [58] Ne
Práce s velkými dokumenty Ano. Stabilní rozložení Částečně. Nějaké problémy rozložení [59]
Rozšířené funkce vytváření štítků (poznámky k vydání) Ano (obecný přístup k databázi, synchronizace obsahu) Částečně
Rámce Ano. DTP funkce jako text ve více sloupcích a zalomení textu kolem grafiky Částečně. Koncept „horizontálních rámečků“ je více omezující
Přímý kurzor (umožňuje vkládat text kdekoliv na stránce) Ano Ano. Podporováno, pod označením "Kliknout a psát" (pokročilá možnost)
Styly tabulek Částečně (poznámky k vydání verze 5.3 and poznámky k vydání verze 6.0) (tdf#34391). Ano
Export komentářů do PDF Částečně. Export komentářů v souladu s PDF specifikací (pomocí "Soubor" > "Exportovat jako" > "Exportovat do PDF"). Export komentářů do PDF: uvnitř okraje, na konci stránky, na konci dokumentu (složitá aktivace, pouze pomocí: "Nástroje" > "Možnosti" > "LibreOffice Writer" > "Tisk" (tdf#77650)) Částečně. Exportovat pouze jako komentáře uvnitř okraje
Kontrola gramatiky Ano.

po vybalení z krabice pouze 4 jazyky (angličtina, ruština, maďarština a brazilská portugalština)
rozšíření: např. Languagetool pro 30 jazyků a 13 jazykových variant (úroveň jazykové podpory se liší; 11 jazyků s více než 1000 pravidly), Grammalecte pro francouzštinu, CoGroo pro brazilskou portugalštinu

Ano. 21 jazyků (plus 1 jazyková varianta) byla podporována v MS Office 2013 s dodatečnými poplatky); žádné informace o podporovaných jazycích v MS Office 2016. Kontrola gramatiky ve verzi pro macOS je omezená na několik jazyků.
Sady stylů (pro styly odstavce) Částečně. Jiné. Šablony poskytují tuto funkci, ale je obtížnější s nimi pracovat. Užitečné rozšíření: (tdf#89286). Experimentální návrh témat: (tdf#45176, tdf#90497) Ano. Podporováno ("témata dokumentů")
Použití syntaxe LaTeX pro vzorce Ne. Rozšíření: TexMaths Ano. Schopnost psát matematické vzorce pomocí syntaxe LaTeX (Není podporováno ve verzi pro macOS)
Svislé zarovnání (nahoru/doprostřed/dolů) obsahu na stránce Ne (tdf#36117), lze vyřešit pomocí rámců/tabulek Ano
Styly obrázků a další efekty Ne (tdf#59906), ale efekty jsou zachovány při importu a exportu. Podpora efektů záře a měkkých okrajů. Ano
Zobrazení změn na okraji v režimu "sledování změn" Částečně Option to show track changes (additions or deletions) in margin (Tools - Options - LibreOffice Writer - View - Enable Tracked deletions in margin). Implementation misses some features, see: tdf#137770 tdf#147169 Ano
Diagonální ohraničení v tabulkách Ne (tdf#51665) Ano
Rozšířený režim čtení dokumentů Ne (tdf#55168) Ano
Sbalení a rozbalení částí dokumentu Yes [60]. /cs (tdf#135310) Ano
Zasílání zpráv při spolupráci na dokumentu Ne Ano ([61])
Track changes only for own changes (while collaborative editing) No Yes. Option to track one's own changes without forcing others to track theirs ([62]). (not supported in MS Office 2021 sales versions)
Reading aloud; Text-to-speech (TTS) ability No. Extension Read Text. Yes ([63])
Drobné rozdíly ve funkcích LO Writer 7.4 MS Word 2021 / 365
Ochrana buněk v tabulkách (umožňuje lepší tvorbu formulářů) Ano Ne
Otevření chybných souborů .doc Ano. Lepší mód obnovy ([64],[65]) Ne. Častěji zabraňuje otevření těchto souborů
Průvodce pro tvorbu osobní dopisní šablony Ano Ne
Import a Export textu ve formátu Unified Office Ano Ne
Import a Export dokumentů AportisDoc (Palm) a PocketWord Ano. Podporováno (vyžaduje Javu) Ne
Import souborů AbiWord Ano Ne
Import formátu eBook FictionBook 2.0, BroadBand, Plucker (Palm), eReader (Palm), zTXT (Palm), TealDoc (Palm), PalmDoc (Palm) Ano Ne
Import starších textových dokumentů Mac OS MS Word for Mac (1-5.1), MS Works for Mac (1-4), ClarisWorks/AppleWorks, Write Now, MacWriteII/MacWritePro, DOCMaker 4, FullWrite Professional, HanMac Word-K/J, LightWayText for Mac 4.5, Mariner Write Mac Classic 1.6-3.5, MindWrite Document, Nisus Writer Mac Classic 3.4-6.5, TeachText/SimpleText 1, Tex-Edit 2, WriterPlus, Z-Write 1.3, eDOC 2, Acta Mac Classic, BeagleWorks/WordPerfect Works 1, GreatWorks, MacDoc 1, MoreMac 2-3, RagTime for Mac 2-3 Ano Ne
Import starších textových dokumentů DOS/Windows Microsoft Word for DOS, Microsoft WinWord 5, Microsoft Word 6.0 / 95, Microsoft Write, Hangul WP97, Text 602 (T602), Lotus WordPro Ano Ne
Nástrojová lišta a interpretr jazyka Logo Ano [66] Ne
Formát textu všech komentářů v dokumentu Ano Ne
Comments in headers and footers Ano Ne
Textová pole umožňují více sloupců Ano Ne
Funkce Markdown pro automatické formátování *tučného písma*, /kurzívy/, -přeškrtnuté- a _podtržení_ ( *bold*, /italic/, -strikeout- and _underline_) Ano. (Jak zapnout funkci). Viz také tdf#133023 Ne
PDF export preserves footnote/endnote anchors Ano. Links between anchors and footnotes or endnotes (even if not on the same page) are available in both direction. Ne
Podmíněný text Ano ([67], [68](PDF) [69]) Částečně ([70], [71])
Automatická náhrada emotikonů Ano. podporováno. Další lišta nástrojů pro vkládání emotikonů (experimentální: tdf#100100) Částečně. Ruční vytváření seznamu náhrad
Počet sloupců v tabulce v dokumentu Ano. Neomezené sloupce Částečně. Omezeno na 63 sloupců
Víceřádkový nádpis kapitoly Ano. Víceřádkové nadpisy kapitol je povolen zalomením řádku jako oddělovače mezi číslem kapitoly a jejím názvem (v dialogu Číslování kapitoly) Částečně. Nelze řešit přímo [72]
Maximální velikost stránky Ano. 300cm x 300cm Částečně. 55.87cm x 55.87cm
Bibliografické funkce Částečně. Základní vestavěná podpora. Výborná rozšíření zdarma: např. Zotero, Bibus, JabRef stejně jako proprietární řešení. Ano. Vestavěn podpora: Výborná rozšíření zdarma: např. Zotero stejně jako proprietární řešení.
Pokročilé hledání a nahrazování / Speciální znaky Částečně (tdf#38261). Více viz Seznam regulárních výrazů. Rozšíření: Alternativní dialogové okno Najít a nahradit pro Writer Ano
Komplexní číslování osnovy / Víceúrovňové seznamy Částečně. Jiný ekvivalentní číselný formát není podporován (tdf#35217) Ano
Výchozí klávesové zkratky Částečně. Základní výchozí klávesové zkratky ([73]) Ano. Více výchozích klávesových zkratech ([74])
Přidání vodoznaku do stránky Částečně. Podpora pro textový vodoznak. Řešení pro obrázkový vodoznak pomocí přidání obrázku do záhlaví/zápatí. Částečně (textový a obrázkový vodoznak). Na Chromeboocích to není možné, protože neexistuje žádná aplikace, Word pro web neumí vodoznaky.
Zobrazení osnovy Částečně Outline folding mode [75] (tdf#135310, řešení: Navigátor > Zobrazit obsah; umožňuje přesouvat nadpisy (viz vylepšení navigtoru v 7.0) Ano
Komplexní/plnohodnotné formátování textu v komentářích (např. odrážky, barva textu, obrázky, tabulky) Ne. Některé funkce formátování jsou podporovány, např. druh písma, tučné písmo, kurzíva, podtržení, zarovnání textu (doprava, doprava, na střed, do bloku). (tdf#81458) Ano
Překlad dokumentu/textu Ne (tdf#34058), rozšíření: TradutorLibreText. Ano ([76])
Dekorativní okraje stránky Ne (tdf#39270) Ano
Horizontální rozdělení zobrazení jednoho dokumentu Ne (tdf#31481), řešení: Okna > Nové okno; otevřít klon dokumentu v novém okně. Ano
Pracovní verze Ne (tdf#67698) Ano
Upload na blogovací servery Ne, rozšíření: Sun Weblog Publisher. Ano (MS Sharepoint Blog, Telligent-Community, TypePad, WordPress, MetaWebLog API)
Použití gest digitálního pera / ručního psaní Ne Ano [77]. (Není podporováno v prodávané verzi MS Office 2019 a není podporováno ve verzi pro macOS)
Transformace dokumentu pro webovou stránku Sway Ne Ano. podporováno v MS Word. (Není podporováno v prodávané verzi MS Office 2019 ani ve verzi pro macOS)
Čtení text řádek po řádku Ne Ano. Line Focus (odstraňuje rozptylování) funkce v MS Word. (Není podporováno v prodávané verzi MS Office 2019 ani ve verzi pro macOS)
'File name without extension' field Ano [78] Ne [79] [80]

Aplikace pro práci s tabulkami: LibreOffice Calc vs. Microsoft Excel

Hlavní funkční rozdíly LO Calc 7.4 MS Excel 2021 / 365
Funkce tabulkového procesoru (na detail se podívejte na Functions comparison of LibreOffice Calc and Excel) Ano. 508 funkcí (29 funkcí je jedinečných pro Calc) Ano. 476 funkcí (22 funkci je jedinečných pro Excel)
Jedinečné funkce tabulkového procesoru Ano. CURRENT, DDE, MONTHS, OPT_BARRIER, OPT_PROB_HIT, OPT_PROB_INMONEY, OPT_TOUCH, STYLE, EASTERSUNDAY, YEARS, DAYSINMONTH, DAYSINYEAR, GOALSEEK, ISLEAPYEAR, MULTIPLE.OPERATIONS, MULTIRANGE, MVALUE, NEG, ROT13, WEEKS, WEEKSINYEAR, FORECAST.ETS.MULT, FORECAST.ETS.PI.MULT, FORECAST.ETS.STAT.MULT, RAWSUBTRACT, REGEX, ROUNDSIG, FOURIER, RAND.NV, RANDBETWEEN.NV. Rozšíření: Kanji to Phonetic poskytuje funkci PHONETIC. Ano. CUBEKPIMEMBER, CUBEMEMBER, CUBEMEMBERPROPERTY, CUBERANKEDMEMBER, CUBESET, CUBESETCOUNT, CUBEVALUE, RTD, DBCS, CALL, REGISTER.ID, PHONETIC, YEN, FILTER, SORT, SORTBY, UNIQUE, SEQUENCE, RANDARRAY (tdf#126573). LET, STOCKHISTORY, XLOOKUP (tdf#127293)(Není dostupné v prodáváné verzi MS Office 2019 )
Porovnání dvou souborů s tabulkami Ano Ne
Styly stránek (včetně stylů buněk) Ano Ne
Dělení slov v buňkách Ano Ne
Automatická kontrola pravopisu / kontrola pravopisu při psaní Ano Ne ([81])
Export do XHTML Ano Ne
Náhled na celou stránku: Možnost exportovat všechny stránky na listu jako jednu stránku v PDF Ano Ne
Export jednoho grafu do obrázku (např. jpg, png, svg, pdf) Ano Ano [82]
Standard OpenFormula Ano. Velmi podporováno Částečně
Ponechání kopie buněk (použitelnost funkce kopírovat a vložit) Ano. (Kopie buněk je uchována pro vložení, dokonce i v případě, že uživatel provádí jiné operace jako psaní nebo vkládání buněk) Ne v pronajímané verzi pro Windows, není podporováno v prodávané verzi MS Office 2016 ani ve verzi pro macOS.
Import tabulek formátu Apple Numbers Ano. Podpora pro Numbers v1-3 [83], viz také toto porovnání Ne
Maximální počet sloupců na jednom listu Ano. 1.024. Jumbo spreadsheets supported since LO 7.4, see: [84], tdf#133764. Ano. 16.384 (256 v módu kompatibility)
Styly tabulek Částečně. Zobrazit ▸ Nástrojové lišty ▸ Nástroje ▸ Motiv vzhledu sešitu stejně jako Formát ▸ Motiv vzhledu sešitu umožňuje část této funkcionality. (tdf#77569, tdf#44762,tdf#44763) Ano
Nahrávání makra Částečně. Omezená podpora [85] Ano
Vložení grafiky do záhlaví nebo zápatí tabulky Částečně. U vloženého obrázku není možné měnit velikost nebo jej oříznout, problémy s použitelností. (tdf#74146) Ano
Statistické / Analytické nástroje Částečně. Vestavěný Průvodce statistickými daty s rozšiřujícími funkcemi: Chí kvadrát test, Logaritmická regrese, Mocninná regrese Částečně. doplněk, ve výchozím nastavení není aktivní. Rozšiřující funkce: Histrogram, Generátor náhodných čísel, Pořadí a percentily, a některé další detailnější možnosti.
Styly grafů Ne (tdf#62925, tdf#62540, tdf#39097) Částečně. Výběr některých přednastavených stylů a rozvržení grafů
Funkce Power PivotWikipedia logo v3.svg Ne (tdf#96623 regarding DAX functions) Ano
Rozšiřující typy grafu: Vodopád, Histogram, Paretův graf, Krabicový graf, Stromová mapa (Mozaika), Prstencový graf, Trychtýřový graf Ne (tdf#74665, tdf#81530,tdf#70361,tdf#72992, tdf#97832) Ano
Vztahy mezi tabulkami na základě shodných dat v každé tabulce Ne (řešení: použití funkce VLOOKUP) Ano ([86])
Integrace externích zdrojů dat Ne. Rozšíření: New Jaguar Calc add-in poskytuje funkci SQLREQUEST a Queryconnector posyktuje grafické rozhraní. Ano. Dotazy a zdroje dat pomocí "Power Query" a "Power BI" [87]. (SQL.REQUEST byl odstraněn ve prospěch Power Query od verze MS Excel 2010)
Propojené datové typy Ne Ano. Datové typy z online zdrojů: zeměpis, zásoby, organizace, umístění, PSČ, univerzita, vesmír, satelit, prvek, chemie, jídlo, cvičení, film, postavy, lékařské, tělo, média, příroda, aktivity, jiné. (Není k dispozici v prodejní verzi MS Office 2019.) [88],[89]
Prognostická data pro předpovídání budoucích trendů Ano. Rozšířená sada prognostických funkcí (založených na exponenciálním vyhlazovacím algoritmu) Ano. Prognostické funkce a prognostické grafy (založených na exponenciálním vyhlazovacím algoritmu) (není podporováno ve verzi macOS)
Import databází MS Access Částečně. Prostřednictvím ODB souboru připojeného k databázi (vyžaduje instalovaný MS Access) Ano
Vícejádrové zpracování / vícevláknové zpracování Částečně. Více vláknové výpočty [90]. Více vláknový import XLSX documentů.

Paralelní kompilace vzorce pomocí CPU. OpenCL/GPU vlákna v jádru Calc ([91],[92]). Vícevláknové zpracování probíhá: tdf#65046, [93], Prezentace "Making Calc Calculate in Parallel".

Ano. Od Excelu 2010 používají následující funkce vícejádrové procesory: uložení souboru, otevření souboru, obnovení kontingenční tabulky (pro externí zdroje dat, s výjimkou OLAP a SharePoint), třídění tabulky buněk, třídění kontingenční tabulky a automatické třídění sloupec.

U operací, které zahrnují čtení a načítání nebo zápis dat, jako je otevření souboru, uložení souboru nebo aktualizace dat, zvyšuje rozdělení operace na dva procesy rychlost výkonu. První proces získává data a druhý proces načítá data do příslušné struktury v paměti nebo zapisuje data do souboru. Tímto způsobem, jakmile první proces začne číst část dat, může druhý proces okamžitě začít načítat nebo zapisovat tato data, zatímco první proces pokračuje ve čtení další části dat. Dříve musel první proces dokončit čtení všech dat v určité části, než mohl druhý proces načíst tuto část dat do paměti nebo zapsat data do souboru. ([94], [95])

Deklarace proměnných, které se mají použít ve vzorcích Ne Ano. LET function
Vytváření vývojových diagramů na základě dat Ne Ano Flow charts and organizational charts (supported in rental version, not supported in MS Office 2021 sales versions)
Export obecného XML Ne Ano
Customized sheet views (while collaborative editing) No Yes ([96])
Drobné funkční rozdíly LO Calc 7.4 MS Excel 2021 / 365
Flexibilní CSV export Ano. Podporováno ([97]), [98]) Ne
Rozšířené funkce hledání a nahrazení / regulární výrazy / speciální znaky Ano (Seznam regulárních výrazů) Ne
Zobrazení klonu tabulky v novém okně Ano. Nezávislá okna Ne. Nelze přesunout mimo okno aplikace
Medián v kontingenční tabulce Ano tdf#61700 Ne [99]
"Krokový graf" pro grafy XY (rozptylové) Ano Ne
Použití anglických názvů funkcí Ano. Možnost přepnutí mezi názvy funkcí v lokálním jazyce a angličtině Ne
Import a export tabulky formátu Unified Office Ano Ne
Import starších formátů tabulek DOS / Windows: Lotus 1-2-3, Quattro Pro (v1-5.5 DOS; v1.0-6.0 Windows), Microsoft Works spreadsheet, Microsoft Multiplan (v1-3 DOS) Ano Ne
Import starších formátů tabulek Classic Mac OS: BeagleWorks, ClarisWorks, Claris Resolve, GreatWorks, MacWorks, Wingz, Microsoft Multiplan (v1.11) Ano Ne
Import a Export formátu Pocket Excel Ano. Podporováno (vyžaduje Javu) Ne
Schopnost otáčet celý graf Ano Ne
Export komentářů do PDF Ano. Export komentářů v souladu se specifikací PDF Ne
Funkce mapování vlastností pro grafy (podmíněné barvy / ohraničení grafu) Ano Ne (Dostupné pouze: Inverzní barvy pro záporné hodnoty)
Import z Gnumeric Ano (není dostupné ve Windows, viz tdf#94834) Ne
Export rozsahu buněk nebo vybraných skupin tvarů (obrázků) jako obrázky formátu .png or .jpg Ano Ne
Export listu/tabulky jako obrázku formátu .png Ano Ne
Fromátování buněk Ano. Více detailněji: Formáty čísel: flexibilnější použití „Formátovacího kódu“ pro vlastní úpravy, nuly na začátku, nastavení jazyka, procenta bez znaku procent, oddělovač tisíců; Písmo: přeškrtnutí písma, reliéf písma (reliéfní, ryté), obrys, stín, podtržení jednotlivých slov, nastavení mezer, úprava mezer mezi písmeny; Hranice: stín, mezery k obsahu; Ochrana: skrýt buňky při tisku. Částečně. Méně funkcí
Další typy formátů buněk Ano. Číselný formát "Booleaovská hodnota". Inženýrský zápis čísla. Formát čísla přirozeného jazyka (hláskování čísel v různých jazycích. Snadné řešení pro chybějící americké PSČ a formáty telefonních čísel v USA. Částečně Inženýrský zápis prostřednictvím uživatelských formátů.
Podpora "záporného" roku (BCE) Ano Částečně S využitím pomocných postupů.
Podmíněné formátování: sady ikon Částečně. 2 rozšiřující sady ikon se smajlíky. Nelze obrátit pořadí ikon (tdf#61313). Částečně. Uzpůsobení sad ikon, např. změna pořadí ikon.
Rozšířená funkce najít a nahradit / Formát buňky Částečně (Podporované styly, Formát buňky není podporován) Ano
Vzorce s celými sloupci nebo celými řádky Částečně (tdf#34094, tdf#92452, tdf#92453) Ano
Výchozí klávesové zkratky a/nebo klávesové zkratky myši [100] Částečně. Méně výchozích zkratek ([101], tdf#98259, tdf#92452, tdf#92453) Ano. Více výchozí zkratek ([102], [103], [104])
Možnosti zabezpečení listu (povolit uživatelům určité akce v chráněných listech) Částečně. Podporováno pro výběr chráněných/nechráněných buněk a vkládání/mazání řádků/sloupců. Ano pro výběr chráněných/nechráněných buněk, vkládání/mazání řádků/sloupců, formátování buněk/sloupců/ řádků, vkládání hypertextových odkazů, třídění, použití sestav s automatickým filtrem/kontingenčních tabulek, úpravy objektů/scénářů.
Časový filtr pro kontingenční tabulku Ne Ano [105]
Graf: Automatická změna barev jednotlivých bodů Ne (pouze manuálně) Ano
Typ grafu: xyz / plošné grafy Ne, základní nápomocné řešení [106] (tdf#51670) Ano
Typ grafu: Výsečový graf s dílčí výsečí (výsečový graf s dílčími pruhy) Ne (tdf#50934) Ano
Mapové grafy a 3D nástroj pro geoprostorovou vizualizaci Ne (pomocí rozšíření GeOOo) Ano. Mapové grafy a "3D mapy".
Různé typy grafů pro různé série dat Ne (tdf#35629) Ano
Tisk pouze vybraného grafu Ne, alternativní řešení [107], [108] (tdf#45893) Ano
Chart data labels "Value as percentage" Ano Ne
Chart data labels "Value from cells" Ne Ano
Funkce automatické analýzy a vizualizace Ne Ano Funkce okamžité analýzy a vizuálního shrnutí, trendů a vzorů. [109], [110]. Některé z těchto funkcí ("Návrhy v Excelu") jsou podporovány v pronajímané verzi, nejsou podporovány v prodávané verzi pro MS Office 2019, funkce okamžité analýy nejsou podporovány v macOS.
Dynamické doplňování Ne (tdf#109003). Zde jsou navrhována některá (částečná) alternativní řešení tdf#109003#c1. Ano
Doporučení grafu Ne Ano
'Publikování' tabulky pro online setkání týmu Ne Ano
Minigrafy (pro rychlý přehled o trendu v rozsahu dat) Ano [111] Ano
Přidání bodů na čáru, možnost ohýbání čar Ne (tdf#36943) Ano
Možnosti pozadí buňky Částečně. Barva pozadí (chyby týkající se vzoru tdf#31205 a gradientu tdf#49177). Rozšíření: Hatch Patterns for Cells Ano. Barva pozadí, vzor, přechod
Vložení dat ze snímku obrazovky nebo obrázku Ne AnoOCR and recognize tables from screenshots or pictures [112] (Not available in MS Office 2021 sales versions and only available on macOS)

Prezentační software: LibreOffice Impress vs. Microsoft PowerPoint

Hlavní rozdíly ve funkcích LO Impress 7.4 MS PowerPoint 2021 / 365
Podpora dělení slov Ano Ne
Export do XHTML Ano Ne
Export do HTML Ano Ne (funkce je odstraněna od verze MS Office 2013)
Export do formátů vektorové grafiky: SVG, EPS Ano Částečně, to SVG (Supported in Windows rental version, not supported in MS Office sales versions.)
Dálkové ovládání prezentace pro smartphony/tablety Ano. Pro Android smartphony/tablety, iOS (iPhone/iPad), a Chytré hodinky. Částečně. Pro WindowsPhone 8 a Android (pouze smartphony), ale s dalšími funkce pro Excel a Word. (Není podporováno ve verzi pro macOS).
3D přechody snímků Ano. Template:Zwsp/csmacOS, Linux, Windows Částečně. Template:Zwsp/csmacOS, Windows
Editace vloženého videa Částečně. Pomocí externích programů Ano. Přímo v programu
Komentáře a odpovědi na komentáře Částečně Ano
Color/document themes Partial support of document themes in Impress: [113] [114] Yes
Animované efekty Částečně. Podporováno, jsou však problémy s: rotujícím textem (tdf#87958), pixelizací (tdf#87959), vlnění/třesení/vibrace (tdf#87960), zaseknuté objekty (tdf#88196) Ano
Ořezání vloženého videa nebo audia Ne Ano. Podporováno (Není podporováno v prodávané verzi MS Office 2016)
Funkce zoomu pro prezentace (inspirováno Prezi) Ne (tdf#38263) Ano. Podporováno (Není podporováno v prodávané verzi pro macOS) [115]
Editace snímků v průběhu prezentace Ne (tdf#34965) Ano
Diagramy SmartArt Ne (tdf#37932), řešení: smArt extension Ano
Uložení zvýraznění a kreslení v průběhu prezentace Ne (tdf#51928) Ano
Porovnání prezentací Ne Ano
Vysílání prezentace na Internetu Ne. Pouze pomocí exportu do PDF nebo SWF Ano. Další podpora publikování na webu pro sdílení videa Microsoft Stream (Není podporováno v prodávané verzi MS Office 2016 a není podporováno ve verzi macOS)
Animované diagramy Ne Ano
Nahrávání prezentace Ne (tdf#34959) Ano [116]. Some features only available in rental vesion ([117]).
Návrhy snímků Ne Ano pomocí Powerpoint "Designer" (není podporováno v prodávané verzi MS Office 2019 ve Windows a macOS)
Navigace v prezentaci pomocí pera Bluetooth Ne Ano. Podporovány jsou Bluetooth nebo Surface tužky. Použití digitálního pera k ovládání prezentace (Není podporováno ve verzi pro macOS)
Optimization of slides for screen readers No Yes. ([118]) (not available on macOS)
Drobné funkční rozdíly LO Impress 7.4 MS PowerPoint 2021 / 365
Počet rozvržení snímků Ano. 12 Částečně. 9
Animace založené na fyzikálních základech Ano [119] Ne
Barva pozadí textu v textových polích Ano Ne
Export komentářů do PDF Ano. Export komentářů v souladu se specifikací PDF Ne
Import a export prezentace ve formátu Unified Office Ano Ne
Export do grafických formátů: MET, PBM, PICT, PGM, PPM, RAS, XPM Ano Ne
Import souborů Apple Keynote Ano. Podpora pro Keynote v1-6 [120] Ne
Vkládání písem do prezentačního souboru Ano Částečně. Podporováno ve Windows. Vkládání fontů není podporováno v PowerPointu na macOS, i když se zobrazí. Vkládání fontů OpenType CFF není podporováno. [121]
Maximální velikost stránky Ano. 300cm x 300cm (Draw a Impress) Částečně. 142,22cm x 142,22cm
Editace předlohy snímků Částečně. Omezená editace, bylo řešeno v projektu GSOC 2013 ([122]). Ano. Plnohodnotné úpravy
Výchozí klávesové zkratky Částečně. Základní výchozí klávesové zkratky ([123]) Ano. Více výchozích klávesových zkratech ([124], [125])
Konverze ručně kreslených objektů do diagramů / rozpoznávání ručně psaných rovnic Ne Ano [126] Konverze ručně psaných tvarů/diagrmů v MS Powerpoint; ručně psané rovnice (konverze psaní na rovnice) v Powerpointu. (Není podporováno v prodávané verzi MS Office 2019 a je dostupné pouze ve Windows 10; není podporováno v prodávané verzi pro macOS).
Automatické navrhování osnovy prezentace z online zdrojů zadáním předmětu Ne Ano. Funkce rychlého spuštění (Není podporováno v prodávané verzi MS Office 2016 a není podporováno ve verzi pro Windows)
"Morfický" typ přechodu Ne Ano [127]
Tvorba automaticky spouštěných prezentací Ne, rozšíření ImpressRunner Ano
Export prezentace do video formátů Ne (tdf#34959) Ano. Podpora formátů .mp4 a .wmv. Export až do rozlišení 4K.
Přiblížení snímku a posun Ne (tdf#38263) Ano
Možnost uložit jako prezentaci obrázku Ne (tdf#93589) Ano
Ovládání prezentace pomocí sluchátek Surface Earbuds Ne Ano[128]
Autogeneration of alt text for photos No Yes [129] (Supported in Windows rental version, not supported in MS Office sales versions; not supported on macOS)

Databázový program: LibreOffice Base vs. Microsoft Access

Hlavní rozdíly ve funkcích LO Base 7.4 MS Access 2021 / 365
K dispozici na všech operačních systémech podporovaných kancelářským balíkem Ano Ne. MS Access není dostupné na macOS, online verzi a mobilních OS
Zvýraznění SQL syntaxe Ano Ne
Nativní konektor pro: MariaSQL, PostgreSQL, Novell GroupWise Ano. Pomocí rozšíření Plus MySQL.[130] Ne. Ne, pomocí ODBC
Integrace adresáře kontaktů Mozilla Thunderbird, adresáře kontaktů KDE, Evolution LDAP a úložiště, adresáře kontaktů Windows Ano Ne
Nativní JDBC ovladač Ano Ne
Připojení k tabulce formátu ODF (Calc) Ano Ne
Databázový engine Ano. FirebirdSQL 3.0; HSQLDB 1.8.x (zastaralé). V LibreOffice 6.2 je FirebirdSQL výchozím nastavením pro nové databáze. Migrační asistent Firebird zkonvertuje databázi HSQLDB do FirebirdSQL. Částečně. Jet
Integrace z adresářem kontaktů MS Outlook Částečně. Podporováno pouze na MS Windows. Schází podpora pro Outlook (tdf#56903) a Outlook Express (tdf#56905) adresáře kontaktů v nativní buildu LibreOffice pro Windows 64-bit. Ano
Import zdrojů dat (tabulek) v rámci databázové aplikace Částečně. Buď přetažením z Calc, nebo přetažením z jiného základního okna s otevřeným zdrojem dat. ([131]) (tdf#51872) Ano
Export tabulek z databázové aplikace do jiných formátů souborů: Částečně. Pouze pomocí přetažení do LibreOffice Calc nebo pomocí přetažení z jiného okna aplikace Base s otevřeným zapisovatelným zdrojem dat. ([132]) (tdf#73798) Ano
Editace souborů MS Access Částečně. Starší ovladač "Microsoft.Jet.OLEDB.4.0" funguje dobře pro čtení i zápis, zatímco ovladač "Microsoft.ACE.OLEDB.12.0" funguje pouze pro čtení; (tdf#43187). Ovladač funguje pouze na Windows. Ano
Nativní konektor pro: Microsoft SQL Server Ne. Ne, pomocí ODBC Ano
Dotazy typu Crosstab Ne. Není podporováno, ale je reproduktovatelné s využitím kontigenčních tabulek v Calc (FAQ 142) Ano
Funkce "Propojení tabulek" Ne. Není podporováno, ale můžete propojit textové tabulky (FAQ 143) (tdf#56234) Ano. Linked tables and Linked Tables Manager.
Import tabulek z tabulkového procesoru - zachování formátu polí Ne Ano
Import dat z XML, HTML Ne Ano
Drobné funkční rozdíly LO Base 7.4 MS Access 2021 / 365
Nativní konektor pro: databáze dBase Ano Ne. Není podporováno (funkce odstraněna od verze Office 2013)
Otevření souborů LibreOffice BAse (.odb) Ano Ne
Otevření starších formátů DOS/Windows: databáze Microsoft Works Ano Ne
Nativní konektor pro: seznamy SharePoint Ne Ano
Propojení nebo import dat ze Salesforce a Dynamics 365 Ne Ano
Datové připojení k datové službě Ne Ano
Zabezpečení databáze heslem Ne (tdf#70638) Ano
Výpočty v databázových tabulkách Ne (tdf#72787) Ano

Nejdůležitější rozšíření LibreOffice

LibreOffice má komplexní ekosystém rozšíření (na extensions.libreoffice.org najdete více než 390 rozšíření a na extensions.openoffice.org najdete více než 800 rozšíření). Kromě rozšíření již zmíněných ve výše uvedené srovnávací tabulce, zde je výběr některých rozšíření přidávajících cenné funkce do LibreOffice:

Rozšíření LibreOffice
Obecný kancelářský balík: LibreOffice
LibreOffice Writer
 • Typography toolbar pro pokročilé použití inteligentních funkcí fontu Graphite.
 • QR code Generator
 • Transcriber, nástroj pro přepis zvukových souborů.
 • Organon, nástroj pro organizaci a navigaci dlouhých textů (romány, vyprávění, vědecké práce).
 • Template Changer, umožňuje změny šablonu pro existující dokument.
 • Libre OCR umožňuje konverzi obrázků do editovatelného dokumentu s využitím externí OCR služby (založeo na Tesseract OCR).
 • Footswitch. Nástroj pro přepis, který pracuje zcela v rámci programu LibreOffice Writer.
 • TradutorLibreText. Nástroj pro překlad textů do několika jazyků.
 • Anaphraseus CAT tool. Množina maker pro počítačem podporovaný překlad podobná známému Wordfast.
 • Writer Rotation Tool, umožňuje otáčení obrázku v textovém dokumentu za použití myši podobně jako při práci s grafickými objekty.
 • Filtry formátu souborů
  • Export Freemind umožňuje export dokumentů z Writeru do Freemind.
  • Writer2LaTex umožňuje export dokumentů Writeru do LaTex.
  • Writer2ePub umožňuje export do zdrama dostupného a otevřeného formátu elektronických knih ePub.
LibreOffice Calc
 • Power Detective vylepšuje funkce pro zobrazení provázání buněk.
 • GeOOo umožňuje vytvářet tématické mapy v LibreOffice.
 • CorelPolyGUI: Zlepšení grafů spojnic trendů: polynomiální linie trendu, vynucení průniku trendové linie a klouzavý průměr linie trendu (většina z těchto funkcionalit je vložena v LibreOffice 4.2)
 • PalOOCa OLAP Calc Extension: Připojení Calc pro přístup k serverům OLAP kompatibilním s Palo nebo XMLA.
 • SMF extension: Přidá do Calc funkce, které umožňují načítání dat z akciového trhu.
 • Display Formula and Result (Value) simultaneously - souběžné zobrazení vzorců a výsledků (hodnot)
 • Digitizer of XY chart - extrakce souřadnic bodů [X, Y] z naskenovaného grafu.
LibreOffice Impress
 • Export as Images umožňuje exportovat všechny snímky Impress nebo stránky Draw jako obrázky ve formátu JPG, PNG, GIF, BMP a TIFF.
 • OpenCards je bezplatný oceňovaný software pro výukové karty.
LibreOffice Draw
LibreOffice Base
 • Access2Base VBA pro emulátor MSAccess (instalováno s výchozím nastavením instalace LibreOffice 6.2; pro verzi 6.1 a starší je dostupné ke stažení)
 • BaseDocumenter plně dokumentujte aplikaci LibreOffice Base.
Rozšíření pro usnadnění přístupu
 • odt2daisy, konvertuje formát OpenDocument Text (ODT) do digitální mluvené knihy ve formátu DAISY (DAISY 2.02, DAISY 3.0 XML a Full DAISY 3.0) pro syntézu řeči.
 • Read Text, využívá externí program nebo webovou služby pro čtení textu. Umožňuje čtení vybrané obalsti v programech Calc, Draw, Impress, Web Writer a Writer.
 • AccessODF, pomáhá autorům vyhodnotit a opravit problémy s přístupem v OpenDocument Text a dalších formátech zpracování textu podporovaných programem Writer.
 • odt2braille, umožňuje autorům tisknout dokumenty do Braillova písma a exportovat dokumenty jako Braillovy soubory. Výstup Braillova písma je dobře naformátovaný a vysoce přizpůsobitelný.

Mobile office: Smartphones, Tablets

Mobile Office suite, general features: LibreOffice vs. Microsoft Office

Note pin.svg

The comparison table of mobile office is Work in Progress.
Please feel free to improve it!

Major Feature Differences Mobile: LibreOffice-based solutions Mobile: MS Office 365
Integrated office architecture Yes. Integrated office architecture: LibreOffice mobile shares the same processing engine, common to all modules, on all form factors (incl. desktop and online) [133]. No. Loose architecture differing between desktop (different between Windows and macOS), mobile and online office.
Verze kancelářského balíku pro mobilní operační systémy (smartphony, tablety) Ano. Mobilní aplikace dostupné jako Collabora Office. LibreOffice prohlížeč je dostupný pro iOS/iPadOS, Android a Ubuntu Touch/UBPorts. Android:

LibreOffice Viewer pro Android je dostupný se základními a experimentálními funkcemi pro editaci; aktuální verze v14/v15 (April 2018) na Google Play je hodnocena jako plná chyb a nestabilní. Nová aplikace LibreOffice pro Android se vyvíjí a je dostupná na kanálu Android Beta: [134]. Více informací: Android port wiki, Commits

, [135], [136].

iOS/iPadOS: LibreOffice je dostupný pro iPhone a iPad: Collabora Office v Apple AppStore. Více informací: Collabora press release, Adfinis press release, LibreOffice jako iOS aplikace na iPad; Oznámení pro iOS; Commits: [137], [138].

ChromeOS: Collabora Office on Google Play available, more information, XDA News Portal.

Ubuntu Touch/UBPorts: Document Viewer je podporován LibreOfficeKit (LibreOffice 5) a umožňuje prohlížení většiny typů souborů vytvořených v LibreOffice.

Částečně.

Android a iOS pro chytré telefony a tablety s omezenou sadou funkcí. Žádná podpora pro Chrome OS na tabletech.

Professional users as well as users on tablets >10.1 inch are required to have an eligible Office 365 subscription at a monthly fee. Private users are allowed to view and print documents without registration private users, basic editing functionality requires registration. More comprehensive features require an eligible Office 365 subscription at a monthly fee.

Support of Right-to-leftWikipedia logo v3.svg (RTL) languages (e.g. Arabic) and other complex scripts Ne Ano
Minor Feature Differences Mobile: LibreOffice-based solutions Mobile: MS Office 365
Run Microsoft Visual Basic Macros. Ano. Support for a large portion of Microsoft Visual Basic Macros (via Collabora Office). Ne

Mobile Word processors: LibreOffice Writer vs. Microsoft Word

Major Feature Differences Mobile: LibreOffice-based solutions: Writer Mobile: MS Word 365
Open password protected documents Ano. (via Collabora Office) Ne
Minor Feature Differences Mobile: LibreOffice-based solutions: Writer Mobile: MS Word 365
XY Částečně Částečně.

Mobile Spreadsheet applications: LibreOffice Calc vs. Microsoft Excel

Major Feature Differences Mobile: LibreOffice-based solutions: Calc Mobile: MS Excel 365
XY Částečně Částečně.
Minor Feature Differences Mobile: LibreOffice-based solutions: Calc Mobile: MS Excel 365
XY Částečně Částečně.

Mobile Presentation software: LibreOffice Impress vs. Microsoft PowerPoint

Major Feature Differences Mobile: LibreOffice-based solutions: Impress Mobile: MS PowerPoint 365
XY Částečně Částečně.
Minor Feature Differences Mobile: LibreOffice-based solutions: Impress Mobile: MS PowerPoint 365
XY Částečně Částečně.

Online office: Web browser (and Chromebooks)

Note pin.svg

The comparison table of online office is Work in Progress.
Please feel free to improve it!

Note pin.svg

Chromebooks are in this Online office suite section for several reasons:
LibreOffice core software is available as a Chromebook App from Collabora Productivity by the name of Collabora Office, it is the same software as used in the Online suite with some optimisations for ChromeOS. In Sept 2021 Microsoft announced the discontinuation of their Chromebook App. By combining Online and Chromebook Apps in this table it enables the easy comparison of LibreOffice based office suites to Microsoft's Online when using a Chromebook.


Online Office suite, general features: LibreOffice Online vs. Microsoft Office for the web

Major Feature Differences Online: LibreOffice-based Collabora Online 22.05

Chromebook App: Collabora Office

Online: MS Office for the web

Chromebook App: Discontinued

Integrated office architecture Yes. Integrated office architecture: Online LibreOffice shares the same processing engine, common to all modules, on all form factors (incl. mobile and desktop) [139]. No. Loose architecture differing between desktop (different between Windows and macOS), mobile and online office.
Online/cloud verze kancelářského balíku Ano. Libreoffice Online 7.4.3 / Collabora Online 6.4 s plnou podporou dokumentů a věrností vykreslování, jakož i spolupráce týmu na dokumentu. Pokročilé, ale omezené funkce úprav ve srovnání s verzí pro stolní počítače. Online verze podporuje Vereign kompatibilní ověřování a podepisování dokumentu. [140], [141], [142], [143], [144], [145]. Viz také: Vývoj verze LibreOffice Online. Částečně. Webové aplikace Office s omezenou funkčností ve srovnání s desktopovou verzí Wordu a Collabora Online.. ([146])
Applications Ano. Writer, Calc, Impress, (Draw publishing capabilities are built in to Writer). Ano. Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook
Integrace online kancelářské sady do softwaru pro spolupráci (třetích stran) a do systémů pro správu groupwaru / obsahu Ano. Integrace LibreOffice Online v OwnCloud a [147], Kolab,Pydio, Seafile,IceWarp, AG-I Solutions, Alinto, VNCLagoon, EGroupware, Univention App Center, Kopano Documents, Collabora Online, Corteza Community Server, Alfresco [148], Roove, Zimbra ([149]), Mastermost, Moodle, IServ Schulserver. MS SharePoint integration [150]. Viz také tento seznam: Dostupnost LibreOffice Online. Částečně. Integrace MS Office Online Server v MS SharePoint
Dostupnost online kancelářské sady v online službách (třetích stran) / Zdarma & komerční poskytovatele kancelářského balíku v cloudu Ano. Rozmanitost dostupných poskytovatelů služeb UrBerri, eqipe, New Access, Arawa, Artistanbul, TransfertPro, Extensys,Rono-IT, SecuredStore, StudioStorti,united hoster, Option Service Télécom, AggreCost, Webo.hosting, FileCloud, Retention Range, Workman.net.au, OffiDocs, CiviHosting, ETES, Sunjun, opendsi, GMS, OpenLogic, SwissStash, iOffice Cloud, cloudplan, EGroupware, ZenTao, SwissVON, CQ Net, Mijncloudoffice, mentorITe, PowerFolder, GMX Online Office, Mail.com Online Office, Web.de Online Office, hostiso.com, Kolab Now, Crest Tech. Viz také tento seznam: Dostupnost LibreOffice Online. Částečně MS OneDrive
Synchronous collaborative editing Ano. Supported in online versions of Writer, Calc and Impress. No support of collaborative editing in mobile and desktop versions. Ano. Supported in online versions of MS Word, Excel and Powerpoint. Collaborative editing between online and desktop versions
Support of Right-to-leftWikipedia logo v3.svg (RTL) languages (e.g. Arabic) and other complex scripts Ano. Comprehensive support, based on HarfBuzzWikipedia logo v3.svg text shaping library Ano
Minor Feature Differences Online: LibreOffice-based Collabora Online 22.05

Chromebook App: Collabora Office

Online: MS Office for the web

Chromebook App: Discontinued

Částečně Částečně

Online Word processors: LibreOffice Online Writer vs. Microsoft Word for the web

Major Feature Differences Online: LibreOffice-based Collabora Online Writer 22.05

Chromebook App: Collabora Office Writer

Online: MS Word for the web

Chromebook App: Discontinued

WYSIWYG - Full Fidelity Editing, PDF generation, Printing Ano. What You See Is What You Get. Any document being edited looks the same when saved as a PDF or when printed (via Online and Chromebook App) Ne. Documents being edited do not look the same when saved as a PDF or when printed [151]
Open and edit Password Protected Files Ano. (via Online and Chromebook App) Ne. Word for the web can't encrypt a document with a password, and it can't open documents encrypted with a password[152]
Edit Password to Modify Documents Ano. (via Online and Chromebook App) Ne [153]
Adjust Table Sort Order Ano. And additional options: Sort in multiple sequential columns or rows, and for each column or row choose alphanumeric or numeric, ascending or descending. Option to match case (via Online and Chromebook App) Ne. Not possible to sort by column or row[154]
Format Table Cells Ano. By Number, Percent, Currency, Date, Time, Scientific, Fraction, Boolean Value and Text. (via Online and Chromebook App) Ne
Headers and Footers appear in the editable document Ano. It is a WYSIWYG word processor. (via Online and Chromebook App) Ne
Find and Replace with options as available on desktop Ano (via Online and Chromebook App) Ne. Very Basic.
Clipboard (Copy and Paste) Ano. Copying and pasting within the web app works with advanced document features. Pasting content copied from outside the web app is advanced (via Online) Částečně. Copying and pasting within the web app is functional for basic features available in the app. Pasting content copied from outside the web app is limited, such as it cannot copy and paste a hyperlink without losing the link. [155]
Minor Feature Differences Online: LibreOffice-based Collabora Online Writer 22.05

Chromebook App: Collabora Office Writer

Online: MS Word for the web

Chromebook App: Discontinued

Templates, browse and start from professionally designed templates Ano. (via Online) Ne [156]
Save in Microsoft Word 97 - Word 2003 format (.doc) Ano. (via Online and Chromebook App) Ne [157]
Save in EPUB e-book format (.epub) Ano. (via Online and Chromebook App) Ne
Run Microsoft Visual Basic Macros, (docm, dotm) Ano. Support a large portion of Microsoft Visual Basic Macros (via Online and Chromebook App) Ne [158]
Title Page Ano. With options for number of title pages, page to start at, title style, title numbering (via Online and Chromebook App) Ne
Thesaurus Ano. (via Online and Chromebook App) Ne
Page Gutter Margins (book / thesis binding) Ano. Gutter Margins can be positioned on the left or top (via Online) Ne
Add and Edit Page Backgrounds Ano. Colour, Gradients, Bitmap, Pattern and Hatch, options available for each of these are the same or similar as in the LibreOffice desktop applications (via Online and Chromebook App) Ne [159]
Add and Edit Page Transparency Ano. Transparencies, options available are the same or similar as in the LibreOffice desktop applications (via Online and Chromebook App) Ne [160]
Add and Edit Page Borders Ano. Borders, options available are the same or similar as in the LibreOffice desktop applications (via Online and Chromebook App) Ne [161]
Add and Edit Page Columns Ano. Columns, options available are the same or similar as in the LibreOffice desktop applications (via Online and Chromebook App) Ne. [https://docs.microsoft.com/en-us/office365/servicedescriptions/office-online-service-description/office-online-service-description
Display Headers and Footers, Footnotes, Endnotes in-line in the document Ano. A WYSIWYG word processor (via Online and Chromebook App) Ne [162]
Add, Edit, View Charts Ano. Full options as available in desktop (via Online and Chromebook App) Ne. They appear as placeholders that you cannot edit, move or resize [163]
Add, Edit, View Shapes Ano. Full options as available in desktop (via Online) Ne. They appear as placeholders that you cannot edit, move or resize [164]
Add, Edit, View SmartArt and WordArt (aka Fontwork) Ano (via Online) Ne. They appear as placeholders that you cannot edit, move or resize [165]
Watermarks Ano (via Online and Chromebook App) Ne [166]
Bookmarks Ano (via Online and Chromebook App) Ne [167]
Fields Ano (With options under sub-categories of Documents, Cross-references, Functions, DocInformation and variables (via Online) Chromebook App has a few less options Ne [168]
Edit Cross References Ano (via Online and Chromebook App) Ne. It is not possible to edit the destination [169]
Index Ano, options available are the same or similar as in the LibreOffice desktop applications (via Online) Ne [170]
Table: "Optimal Column Widths" and "Optimal Row Height" Ano (via Online) Ne [171]
Full control of anchoring with visible anchor points for images etc. Ano. WYSIWYG precision visible anchoring (via Online) Ne
Text Box Ano. With full desktop options including, size, anchors, protection, borders, rotation, corners, shading, etc. (via Online) Ne. They appear as placeholders that you cannot edit, move or resize [172]
Citations and bibliography Ano (via Online) Ne [173]
Rich Fields Support - tab through editable fields; skip protected sections Ano. DOC and DOCX forms Ne
Table of contents Ano. Options available are the same or similar as in the LibreOffice desktop applications (via Online and Chromebook App) Částečně. Basic options. [174]
Page Sizes Ano. Letter, Legal, A3, A4, A5, A6, B4 (ISO), B5 (ISO), B6 (ISO), Long Bond, Tabloid, B4 (JIS), B5 (JIS), B6 (JIS), 16 Kai, 32 Kai, Big 32 Kai, User, DL Envelope, C6 Envelope, C6/5 Envelope, C5 Envelope, C4 Envelope, #6 3/4 Envelope, #7 3/4 (Monarch) Envelope, #9 Envelope, #10 Envelope, #11 Envelope, #12 Envelope, Japanese Postcard. (via Online and Chromebook App) Částečně. Letter, Legal, Executive, A4, A5, and custom size layouts [175]
Wrap text around images Ano. Full options for wrapping text around images including: before, after, parallel, contour wrapping, in front and behind, precision visible anchoring (via Online) Částečně. No effective wrapping, the text does not wrap around images.
Word count and character count Ano. Accurate count of words and characters. (via Online and Chromebook App) Částečně. A rough count of words. [176]
Table: "Distribute Columns Evenly" and "Distribute Rows Evenly" Ne (#3329) Ano. Called "Distribute Columns" and "Distribute Rows"
Co-authoring between online and native app Ne. For more information the see the row "Synchronous collaborative editing" Ano. MS Office 2019 sales version on Windows introduced real-time co-authoring with Word for the web
Table Autoformat Styles to choose from Ne (#4356) Ano
Cover Pages Ne Ano. [177]
Add-ins Ne Ano
Dictate Ne Ano
Emoji Ne Ano
Online Video Ne Ano. With preview, supported video providers: YouTube, SlideShare, Vimeo, Stream, Flipgrid, TED
Share as Embedded HTML Ne Ano
Translate Ne. (tdf#34058, #4285) Ano [178]
Reuse Files Ne Ano. Open another document in a preview enabling selection of paragraphs or images for insertion, or for adding a link to that document.
Catchup Ne Ano. View changes your collaborators have made to a file since you last opened it.
Insert Equations with Structures Ne. (#4049) Ano
Insert Image options Částečně. Select by folder and file only. (via Online and Chromebook App) Ano. Select by folder and file, also by previewing categorised images
Margins Částečně. Custom options. (via Online and Chromebook App) Ano. Custom options and 5 presets.
Captions Ne Ne [179]
Mail Merge Ne Ne [180]
Bullets, Numbering, Outline, Images, Alignment Ano. 79 bullets inc 71 resizable images, 8 numbering, 8 outline, comprehensive position alignment options. (via Online and Chromebook App) Ano. 17 bullets inc 13 images*, 15 numbering, 3 outline, minimal position alignment options. *not resizable, but has option to define new bullet points from the Symbol library
Accessibility checker Ano (via Online) Ano

Online Spreadsheet applications: LibreOffice Online Calc vs. Microsoft Excel for the web

Major Feature Differences Online: LibreOffice-based Collabora Online Calc 22.05

Chromebook App: Collabora Office Calc

Online: MS Excel for the web

Chromebook App: Discontinued

XY Částečně Částečně.
Minor Feature Differences Online: LibreOffice-based Collabora Online Calc 22.05

Chromebook App: Collabora Office Calc

Online: MS Excel for the web

Chromebook App: Discontinued

Save in Microsoft Excel 97 - Excel 2003 (.xls) format Ano (via Online and Chromebook App). Ne
Sparklines (to give a quick overview of the trend in a data range) Ano. Full support (via Online) Ne
Line Borders Ano (via Online and Chromebook App). Částečně. A subset of line borders used in the desktop application are supported

Online Presentation software: LibreOffice Online Impress vs. Microsoft PowerPoint for the web

Major Feature Differences Online: LibreOffice-based Collabora Online Impress 22.05

Chromebook App: Collabora Office Impress

Online: MS PowerPoint for the web

Chromebook App: Discontinued

XY Částečně Částečně
Minor Feature Differences Online: LibreOffice-based Collabora Online Impress 22.05

Chromebook App: Collabora Office Impress

Online: MS PowerPoint for the web

Chromebook App: Discontinued

Save in Microsoft Powerpoint 97 - Powerpoint 2003 (.ppt) format Ano (via Online and Chromebook App). Ne
XY Částečně Částečně

Viz také